PD lidhje me rusët, reagon gazetarja amerikane: Shkrimi mbi bazë dokumentash zyrtare!

Lidhur me reagimin e sotëm të Partisë Demokratike që pretendonte se investigimi i ‘Mother Jones’ që ngrinte dyshime të forta për lidhjen e Lulzim Bashës me njërëz të afërt të Vladimir Putinit, për sa i takon lobimit të liderit të opozitës në SHBA, ishte bërë me para të paguara nga Edi Rama nga një gazetë e dorës së dytë, i është përgjigjur një prej gazetareve që ka kryer investigimin në fjalë. Hannah Levintova, njëra nga bashkëautoret e investigimit e ka quajtur absurd pretendimin e Partisë Demokratike.

Lidhur me akuzat e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Levintova thotë se:

“Artikulli është kryesisht i bazuar në dokumentat e plotësuara për Mbretërinë e Bashkuar dhe të formularëve zyrtarë të lobeve në Shtetet e Bashkuara për Departamentin e Drejtësisë dhe Kongresin. Këto dokument janë publikuar në shkrim.

Akuzat se Mother Jones ka marrë para nga Edi Rama për ta publikuar këtë artikull janë absurde. Ne nuk pranojmë kurrë pagesa për një investigim, në çfarëdolloj forme qofshin ato dhe sigurisht që nuk e kemi bërë edhe në këtë rast.

Gjithashtu: Mother Jones është një uebsjat investigativ që ka fituar çmime për investigimet e tij dhe ka një sajt me 10 milionë lexues çdo muaj. Vitin e kaluar, ne fituam Çmimin Revista e Vitit dhe Çmimin Revista Kombëtare për raportimin më të mirë, nga Shoqata Amerikane e Botuesëve të Revistave në Shtetet e Bashkuara./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: PD lidhje me rusët, reagon gazetarja amerikane: Shkrimi mbi bazë dokumentash zyrtare!
PD lidhje me rusët, reagon gazetarja amerikane: Shkrimi mbi bazë dokumentash zyrtare!
https://4.bp.blogspot.com/-HLQguq5zdGs/WqCE-5k9bvI/AAAAAAAADXM/RNZOcFiXmVgokzmb8cWA7nqarzbMqng6wCLcBGAs/s640/hanna.jpeg
https://4.bp.blogspot.com/-HLQguq5zdGs/WqCE-5k9bvI/AAAAAAAADXM/RNZOcFiXmVgokzmb8cWA7nqarzbMqng6wCLcBGAs/s72-c/hanna.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pd-lidhje-me-ruset-reagon-gazetarja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pd-lidhje-me-ruset-reagon-gazetarja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy