Pensionet e emigrantëve shqiptarë, Bushati: Po negociojmë me Greqinë dhe Italinë

Zgjidhja e çështjes së pensioneve të emigrantëve shqiptarë që ndodhen në shtetin grek dhe atë italian, shumë shpejt mund të arrihet, pasi të tre shtetet janë duke u marrë për arritjen e një marrëveshjeje.

Ministri i Punëve të jashtme Ditmir Bushati, përpara banorëve të qarkut të Elbasanit, u shpreh se çështja e pensioneve të emigrantëve që ndodhen në Greqi nuk është një problem me karakter politik, por me karakter financiar.

“Nuk është çështje politike, por çështje financiare. Me Kanadanë kemi ecur përpara, ndërsa me Italinë dhe Greqinë po punohet. Nuk mund të bëjmë politika të një vendi fqinjë. Jemi në diskutime për të gjetur gjuhën e përbashkëta, pasi ka kostot e saj financiare si operacion. Me Greqinë situata ka dhe një tjetër detaj, pasi ajo do kalojë dhe krizën ekonomike”, tha Bushati./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pensionet e emigrantëve shqiptarë, Bushati: Po negociojmë me Greqinë dhe Italinë
Pensionet e emigrantëve shqiptarë, Bushati: Po negociojmë me Greqinë dhe Italinë
https://3.bp.blogspot.com/-dmM8Keo0Zv0/Wqh6IYQbG8I/AAAAAAAAD4o/45By2JBllEU5Q4MrParMF07btnk8LfHTgCLcBGAs/s640/Capturfe_0-1024x580-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-dmM8Keo0Zv0/Wqh6IYQbG8I/AAAAAAAAD4o/45By2JBllEU5Q4MrParMF07btnk8LfHTgCLcBGAs/s72-c/Capturfe_0-1024x580-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pensionet-e-emigranteve-shqiptare.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pensionet-e-emigranteve-shqiptare.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy