Për Dulen nuk vlen vendimi i Kushtetueses: Marrëveshja e 2009-ës shumë e mirë

Nga qyteti i Korçës, kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule, duke iu rikthyer marrëveshjes së detit me Greqinë, ka akuzuar kryeministrin Rama, se për 5 vite ka mbajtur peng marrëdhëniet midis Shqipërisë dhe Greqisë.

“Marrdhëniet midis dy vendeve, nuk mund të mbahen peng për një kohë të gjatë, sepse ato janë solide dhe të shtrira në histori dhe të tashmen.

Rama nuk mund të mbajë peng vendin, në marrëdhëniet me Greqinë, vendi që është strumbullari i politikave euroatlantike të Evropës Juglindore”, ka deklaruar ai.

Me theks të vecantë në marrëveshjen e detit, Dule e vlerëson si të drejtë marrëveshjen e vitit 2009, duke shpresuar që negociatat të konkludojnë në një rezultat të drejtë dhe efektiv.

“Greqia dhe Shqipëria janë të vonuara në arritjen e marrëveshjes”, shprehet Dule./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Për Dulen nuk vlen vendimi i Kushtetueses: Marrëveshja e 2009-ës shumë e mirë
Për Dulen nuk vlen vendimi i Kushtetueses: Marrëveshja e 2009-ës shumë e mirë
https://4.bp.blogspot.com/-MrEkfw0m2lY/WrfhUDYfBuI/AAAAAAAAVgY/OVR2RDNUzFwt6Xofw0TQJWJ3kqieAQgUgCLcBGAs/s640/vangjel-dule_1477055369-246797.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-MrEkfw0m2lY/WrfhUDYfBuI/AAAAAAAAVgY/OVR2RDNUzFwt6Xofw0TQJWJ3kqieAQgUgCLcBGAs/s72-c/vangjel-dule_1477055369-246797.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/per-dulen-nuk-vlen-vendimi-i_25.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/per-dulen-nuk-vlen-vendimi-i_25.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy