Përfaqësuesja e Qipros në Eurovision: Më tallin dhe sulmojnë se jam shqiptare…

Ka mohuar vazhdimisht se është shqiptare, por përfaqësuesja e Qipros në Eurovision duket se po përballet me sulme të ashpra nga publiku mbi origjinën e saj.

Bukuroshja nga Fieri krijoi një karrierë të suksesshme në Greqi, por po ndeshet me reagime dhe komente raciste të një pjese të opinionit, që është kundër përfaqësimit të Qipros me një këngëtare shqiptare.

Megjithatë, pas një sërë debatesh, Eleni Foureira duket se ka vendosur të flasë publikisht për origjinën shqiptare.

Në një intervistë për emisionin ‘Tet a tet’ në televizionin Publik të Qipros, Eleni Fureira i quajti të turpshme reagimet që vënë në dukje origjinën e saj.

Bukuroshja u shpreh se:

Është e turpshme të dëgjosh nga një i ri të thotë ‘a, je nga Shqipëria, atëherë me Shqipërinë të shkosh në Eurovizion’.

Shkon në një shtëpi diskografike dhe nuk të pranojnë sepse je nga Shqipëria. Thua me veten, a është e mundur? Nuk e bëj dot ëndrrën time realitet sepse jam nga Shqipëria”?

Kënga me të cilën Eleni Foureira do të prezantojë Qipron në Festivalin Europian të Këngës mban titullin “Fuego” dhe parashikohet të jetë një sukses i vërtetë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Përfaqësuesja e Qipros në Eurovision: Më tallin dhe sulmojnë se jam shqiptare…
Përfaqësuesja e Qipros në Eurovision: Më tallin dhe sulmojnë se jam shqiptare…
Përfaqësuesja e Qipros në Eurovision: Më tallin dhe sulmojnë se jam shqiptare…
https://2.bp.blogspot.com/-2uDXoa1637g/Wqqtv4zz3zI/AAAAAAAAU3E/w7aLgQ2X0E4pvzmYbXC1vMNYH0-pNOQFwCLcBGAs/s640/Eleni-Foureira-Eurovision-2018-Greece-Interview.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-2uDXoa1637g/Wqqtv4zz3zI/AAAAAAAAU3E/w7aLgQ2X0E4pvzmYbXC1vMNYH0-pNOQFwCLcBGAs/s72-c/Eleni-Foureira-Eurovision-2018-Greece-Interview.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/perfaqesuesja-e-qipros-ne-eurovision-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/perfaqesuesja-e-qipros-ne-eurovision-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy