“Përplasja në Tropojë për Mulosmanin, si e manipuluan gjithë natën për vrasjen e Azem Hajdarit”

Ismet Haxhia në vijim të rrëfimit të tij për gazetën “Panorama”, duke pranuar se ripahja e dosjes “Hajdari”, nga gjykimi i të cilës u dënua me 15 vite burg dhe vëllai i tij, Izet Haxhia, me 25 vjet burg si pjesëmarrës në këtë vrasje, komenton edhe heshtjen e mbajtur nga Jaho Mulosmani.

Ai thekson se “Jahoja është i përdoruri i Fatos Klosit”. Sipas tij, Jahon e kanë arrestuar forcat amerikane dy herë.

Për më tepër ka rrëfyer:

Njëherë e sollën deri në Kukës dhe më pas e kthyen prapë në kampin e Bondsteell. Herën e dytë, Jaho Mulosmani ka ardhur në Tropojë ditën që është hapur kongresi i PS-së, i veshur, i rruar, i larë, i paarmatosur. Në Tropojë u përplasën agjentët e SHISH-it me Policinë e Shtetit për Jahon. E morën dhe e sollën në Tiranë, e manipuluan gjithë natën dhe ai dha dëshminë siç ia kërkoi Fatos Klosi”.

Sa per faktin se ai nuk i shpëtoi burgut të përjetshëm, Haxhia thotë se ai e ndryshoi dëshminë.

Për këtë shprehet:

Në korridore një prokuror, Edmond Rizai, i bënte presion familjarëve të Jahos që “t’ia mbushnin mendjen që ta kryente detyrën deri në fund, sepse do rrezikohet në të kundërtën me burg të përjetshëm”. Këtë presion ndaj familjarëve, ai e dëshmoi dhe në gjyq”.

Nga Aristir Lumezi/ZgjohuShqiptar.info
NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Përplasja në Tropojë për Mulosmanin, si e manipuluan gjithë natën për vrasjen e Azem Hajdarit”
“Përplasja në Tropojë për Mulosmanin, si e manipuluan gjithë natën për vrasjen e Azem Hajdarit”
“Përplasja në Tropojë për Mulosmanin, si e manipuluan gjithë natën për vrasjen e Azem Hajdarit”
https://4.bp.blogspot.com/-UXUXdJbnS5g/WpwlDGnOE2I/AAAAAAAAT5Q/Cz8pCjCM0w4YywTJsfqgJD3vrF33s9WXACLcBGAs/s640/izeti-klosi-hajdari-1-640x471.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-UXUXdJbnS5g/WpwlDGnOE2I/AAAAAAAAT5Q/Cz8pCjCM0w4YywTJsfqgJD3vrF33s9WXACLcBGAs/s72-c/izeti-klosi-hajdari-1-640x471.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/perplasja-ne-tropoje-per-mulosmanin-si.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/perplasja-ne-tropoje-per-mulosmanin-si.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy