Pezullohet ndeshja Kosovë-Serbi, ministri serb tregon arsyet: Nuk duam përleshje mes popullit dhe policisë

Serbia ka anulluar ndeshjen e hendbollit Serbi-Kosovë, ndërkohë Ministri i Punëve të Brendshme dhe nënkryetari i qeverisë së Serbisë, Nebojsha Stefanoviç ka deklaruar se ka marrë vendimin për pezullimin e ndeshjes së hendbollit mes Serbisë dhe Kosovës për grupmoshat deri në 20 vjeç.

Si arsye për pezullimin e kësaj ndeshjeje Stefanoviç thotë se nuk donin përleshje mes popullit dhe policisë.

Kam marr vendimin që turneu kualifikues për hendboll të ekipeve juniorë ndërmjet përfaqësueses së Serbisë dhe të Kosovës të pezullohet”, ka deklaruar Stevanoviq, transmeton Koha.net.

Ai ka thënë se ndeshja kualifikuese nuk do të mbahet në orët e pasdites siç ishte planifikuar, se për këtë paraprakisht ishte konsultuar me ministrin e Sportit dhe për vendim e ka njoftuar edhe kryeministrin dhe kryetarin e Serbisë.

A kemi mundur që të organizohemi që të mbahej kjo ndeshje? Gjithsesi. Cili do të ishte çmimi? Konflikti ndërmjet popullit tonë dhe policisë për gjërat në të cilat nuk besojnë dhe që janë në kundërshtim me interesat tona. Për këtë arsye nuk jemi të gatshëm që policia t’i rrah njerëzit që të mbahej ndeshja, e cila është në dështimtim me qëndrimet tona”, ka deklaruar ai./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8413,Camëri,113,Editorial,1843,Ekonomi,453,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1366,Iliridë,259,Kosovë,2482,Kulture,665,Luginë,51,Moti,2,Politik,1819,Reportazh,168,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,524,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pezullohet ndeshja Kosovë-Serbi, ministri serb tregon arsyet: Nuk duam përleshje mes popullit dhe policisë
Pezullohet ndeshja Kosovë-Serbi, ministri serb tregon arsyet: Nuk duam përleshje mes popullit dhe policisë
https://2.bp.blogspot.com/-peLf8rU4Wv0/WrU935BhDSI/AAAAAAAAVUw/lSVmuapf72YwR_vlZCteSEU_xlpzBKbNwCLcBGAs/s640/stefanovic.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-peLf8rU4Wv0/WrU935BhDSI/AAAAAAAAVUw/lSVmuapf72YwR_vlZCteSEU_xlpzBKbNwCLcBGAs/s72-c/stefanovic.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pezullohet-ndeshja-kosove-serbi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pezullohet-ndeshja-kosove-serbi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy