Plani i SHBA për Kosovën/Ndihmës Sekretari amerikan hedh poshtë mediat serbe

Wess Mitchell, ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike, gjatë vizitës së tij ka thënë në Prishtinë se SHBA-të edhe më tutje do ta mbështesin Kosovën, raporton “Zeri.info”.

Ai tha se Kosova duhet të jetë shumë e angazhuar në dialogun me Serbinë dhe duhet t’i japë epilog marrëveshjes së demarkacionit.

“Për këto çështje, vetëm Kosova mund ta zgjidhë të ardhmen e saj” shtoi ai.

Mitchell gjatë kësaj konference foli edhe për “planin amerikan”. Duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve nëse në Beograd e Prishtinë sjell ndonjë plan të ri për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, plan që u spekulua shumë në mediet serbe e që u transmetua edhe në ato të Kosovës, ai tha se vizitën në Beograd e Prishtinë nuk e bën për ta sjell këtë plan.

“Po kam lexuar për këto spekulime, por unë kam ardhur për t’i dhënë shtysë dialogut ndërmjet Prishtinës e Beogradit”, deklaroi Mitchell.

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Plani i SHBA për Kosovën/Ndihmës Sekretari amerikan hedh poshtë mediat serbe
Plani i SHBA për Kosovën/Ndihmës Sekretari amerikan hedh poshtë mediat serbe
https://2.bp.blogspot.com/-wf97yEVoM9s/WqcWodtWvKI/AAAAAAAADwU/kyQ46WPDWQUj4MC__pzgOIvpgn9hviPAgCLcBGAs/s640/Ndihmsekret-500.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-wf97yEVoM9s/WqcWodtWvKI/AAAAAAAADwU/kyQ46WPDWQUj4MC__pzgOIvpgn9hviPAgCLcBGAs/s72-c/Ndihmsekret-500.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/plani-i-shba-per-kosovenndihmes.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/plani-i-shba-per-kosovenndihmes.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy