Po serbi Damir Fazlliç çne?

Kush është Lulzim Basha? D.m.th çfarë njeriu është, sa kapacitet ka, në çfarë beson, çfarë idesh përbëjnë formimin e tij? Ja disa pyetje që normalisht bëhen për një politikan që mëton të marrë pushtetin.

Fjala publike nuk mjafton, pasi politikanët gënjejnë, ata ndjekin rrymën. Një shembull: ata që besuan se Edi Rama është i majtë, tashmë ndoshta janë bindur për të kundërtën.

Për ta njohur kreun e opozitës, nuk mjafton as analiza.

Dikur Mister Buzëqeshjen e zbërthente si figurë inati dhe mëria për karrierën e shpejtë dhe qyl. Sot në ndihmë kanë ardhur ata që kanë humbur.

Astrit Patozi na rrëfen për kunatin dhe paradhomën e z. Basha. Topalli këmbëngul se ai është i paaftë, Imami thotë se Bashës i interesojnë vetëm paratë, Rama na thotë se “Basha është çun i mirë”… Edhe presidenti i Republikës, ky i tanishmi ka kontributin e vet në këtë drejtim. Sipas tij, z. Basha gënjen edhe për orën. Damir Fazlliç na tregon se Basha është një hiç, një tutkun politik, një budalla…

Puna është se në fillim z. Fazlliç duhet të na sqarojë se çfarë është ai vetë dhe kush është. Sepse ne realisht nuk e dimë. Për të është folur e shkruajtur shumë, është thënë se ka qenë lidhja serbe e Berishës, se ka futur hundët edhe në mbledhjet top – secret të atij që vazhdon quhet si Këshilli i Sigurisë Kombëtare.

Thirrja dhe dëshira e tij për të folur është sa problematike për të ashtuquajturat media, aq edhe shantazh për Bashën të cilit po i drejtohet dikush “që di ca gjëra”.

Dhe informacioni është pushtet. Z. Fazlliç nuk ngjan nga ata që ka mall për Shqipërinë dhe për median e saj. Ai është njeri i biznesit. Dhe një i tillë nuk flet pa interesa.

Nëse interesat e z. Basha i kanë lexuar të gjithë, nuk mund të thuhet e njëjta për ato të z. Fazlliç, sidomos në Tiranën e sotme./dita/Titulli, i redaksisë. Marrë me shkurtime nga ResPublica/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8305,Camëri,113,Editorial,1806,Ekonomi,444,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1353,Iliridë,258,Kosovë,2452,Kulture,656,Luginë,50,Moti,2,Politik,1810,Reportazh,162,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,515,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Po serbi Damir Fazlliç çne?
Po serbi Damir Fazlliç çne?
https://3.bp.blogspot.com/-RWSDqDnlwMQ/WqXB5B2DRmI/AAAAAAAADpM/erB5IykgoVMmyWS8iL5KGQ9dG-NGTc40QCLcBGAs/s640/Damir-Fazllic-Sheraton-1-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-RWSDqDnlwMQ/WqXB5B2DRmI/AAAAAAAADpM/erB5IykgoVMmyWS8iL5KGQ9dG-NGTc40QCLcBGAs/s72-c/Damir-Fazllic-Sheraton-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/po-serbi-damir-fazllic-cne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/po-serbi-damir-fazllic-cne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy