Po sikur Shqipëria…!

Nga Denis Dyrnjaja - Po sikur një ditë Shqipëria të gdhihej pa politikanët anadollakë, injorantë, hajdutë, të babëzitur, të korruptuar, mashtrues dhe hileqarë?!
Po sikur Shqipëria të gdhihej me njerëz që bëjnë drejtësi, jo pafytyrësi për pasuri?!
Po sikur një ditë Shqipëria të gdhihej me njerëz që duan të mësojnë dhe punojnë drejt e realisht dhe të marrin atë që u takon?!
Po sikur një ditë njerëzit në Shqipëri mos të mendonin vetëm për çka iu përmban pragu brenda, por edhe jashtë shtëpisë?!
Po sikur një ditë Shqipëria të orientohej drejt vlerave e jo “plehrave”?!
Po sikur një ditë Shqipëria të kishte njerëz që e mendojnë këtë tokë si vendin e pasardhësve të tyre?!
Po sikur një ditë Shqipëria të kishte një popull që jo vetëm e thotë por e bën realisht veten krenar me qenë shqiptar?!
Po sikur një ditë Shqipëria të ishte vendi i lakmuar për të jetuar e jo për të mërguar?!
Po sikur një ditë Shqipëria të kishte njerëz e jo thjeshtë frymorë?!
Kaq e thjeshtë dhe e vështirë njëherësh është të bëhet Shqipëria, sepse në dorë e kemi vetë ne si çdo popull, ose ta bëjmë këtë vend ose të na shkruajë me turp historia!/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Po sikur Shqipëria…!
Po sikur Shqipëria…!
https://3.bp.blogspot.com/-dnDNEaE6qcI/WqSGbsjR2bI/AAAAAAAADmw/KIQJydz8K-sqs8Is8IIzcm_VcCFPhrC6ACLcBGAs/s640/denis-678x381.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-dnDNEaE6qcI/WqSGbsjR2bI/AAAAAAAADmw/KIQJydz8K-sqs8Is8IIzcm_VcCFPhrC6ACLcBGAs/s72-c/denis-678x381.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/po-sikur-shqiperia.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/po-sikur-shqiperia.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy