Pranoi identitetin e tij shqiptar, sulmohet profesori në Maqedoni

Sot në Shkup është sulmuar fizikisht themeluesi i Bashkësisë Fetare të Shqiptarëve Ortodoksë në Maqedoni, dr. Branko Sinadinovski.

Siç raportojnë mediat nga Shkupi, Branko Sinadinovski, është sulmuar sot në mesditë, para shtëpisë së tij në lagjen Aerodrom në Shkup.

Alsat raporton se Sinadinoivski është goditur fizikisht nga dy persona të panjohur.
Rasti është paraqitur në polici, e cila po heton dinamikën dhe motivet e ngjarjeve.

Sinadinovski është profesor universitar dhe ai u bë i njohur vite më parë për opinionin, pas deklarimit të prejardhjes së tij etnike shqiptare dhe mbështetjes për krijimin e një Bashkësie Fetare të Shqiptarëve Ortodoksë në Maqedoni.
Sinadinovski është me prejardhje nga Beliçica e Rekës së Epërme nga rajoni i Mavrovës në Maqedoni./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9222,Camëri,117,Editorial,2023,Ekonomi,506,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1466,Iliridë,286,Kosovë,2668,Kulture,719,Luginë,61,Moti,2,Politik,1896,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pranoi identitetin e tij shqiptar, sulmohet profesori në Maqedoni
Pranoi identitetin e tij shqiptar, sulmohet profesori në Maqedoni
https://1.bp.blogspot.com/-Y9aYC2whNCA/Wp3zaJLMhJI/AAAAAAAADM4/mQQCjnE8x54nHJEVUSlFAdC9EJMNdw9BgCLcBGAs/s640/Screenshot_7-7.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Y9aYC2whNCA/Wp3zaJLMhJI/AAAAAAAADM4/mQQCjnE8x54nHJEVUSlFAdC9EJMNdw9BgCLcBGAs/s72-c/Screenshot_7-7.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pranoi-identitetin-e-tij-shqiptar.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pranoi-identitetin-e-tij-shqiptar.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy