“Presheva është e Kosovës”, Veseli: Ndryshimi i kufijve do të thotë luftë!

“Nuk do të ketë ndryshime në kufij, por unë do të doja që Presheva dhe Medvegja të ishin të Kosovës”, kështu ka thënë kreu o Kuvendit Kadri Veseli.

Veseli, argumenton se “nuk ka asnjë mundësi për të ndryshuar kufijtë në rajon”, duke u shprehur se: “shteti ynë nuk ka asgjë për t’i dhënë Serbisë”.

“Askush më shumë se unë nuk do të donte që Presheva dhe Medvegja të bashkohen me Kosovën. Ne me kënaqësi do të pranojë një marrëveshje dypalëshe në qoftë se Serbia e pranon diçka, por ne nuk kemi asgjë për të dhënë,” ka thënë ai për televizionin T7.

Veseli, i cili gjithashtu është tha se “hapja e çështjeve kufitare në Ballkan do të thotë gjithmonë luftë.”

“Kjo është ajo që unë dua të ju them dhe unë do të jem i drejtpërdrejtë; nuk ka, dhe nuk ka mundësi për ndryshim të kufijve”, ka thënë Veseli.

Megjithatë, sipas tij Prishtina: “është e hapur për mundësinë që të ashtuquajturën Lugina e Preshevës të bëhet pjesë e territorit të Kosovës”.

“Ne jemi të hapur për mundësi për t’u bashkuar me atë pjesë të Kosovës. Është normale se ne jemi të interesuar në atë që kjo pjesë të bëhet pjesë e Republikës së Kosovës. Konflikti nuk ekziston më. Tani jemi në fazën e dialogut”, ka thënë Veseli./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Presheva është e Kosovës”, Veseli: Ndryshimi i kufijve do të thotë luftë!
“Presheva është e Kosovës”, Veseli: Ndryshimi i kufijve do të thotë luftë!
“Presheva është e Kosovës”, Veseli: Ndryshimi i kufijve do të thotë luftë!
https://2.bp.blogspot.com/-6iEErYgWhlM/WrS3kprJ8eI/AAAAAAAAVRs/AqFxBsPDW_Ewqn70TqHRvxGEUFxjVhd8wCLcBGAs/s640/nefmmmmmm-933x445.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-6iEErYgWhlM/WrS3kprJ8eI/AAAAAAAAVRs/AqFxBsPDW_Ewqn70TqHRvxGEUFxjVhd8wCLcBGAs/s72-c/nefmmmmmm-933x445.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/presheva-eshte-e-kosoves-veseli.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/presheva-eshte-e-kosoves-veseli.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy