Presidenti serb përmend bisedimet e tij sekrete me presidentin kosovar

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç, pas takimit me Kancelaren Angela Merkel dje në Berlin, u është përgjigjur mediave serbe edhe rreth çështjes së bisedimeve për ndarjen e Kosovës.

Ai ka thënë nuk mund të japë informacione lidhur me atë se a po komunikon nëpërmjet kanaleve jozyrtare me Thaçin për ndarjen e Kosovës.

Vuçiq ka thënë se nuk ka asgjë sekrete, por ka theksuar se nuk mund të flas rreth negociatave sekrete.

“Asnjëherë unë dhe Thaci s’kemi pasur takim që nuk ka qenë nën ombrellën e BE’së. Kjo ndonjëherë ndodhë në Bruksel, ndonjëherë në ndonjë vend tjetër në botë, por nën flamurin e BE’së dhe me ndërmjetës europian”, ka thënë Vuçiç.

I pyetur nëse ka ndonjë kanal sekret të negociatave në nivel të organizatave joqeveritare për ndarjen e Kosovës, ai ka thënë se nuk mund të flas për këto cështje dhe se nuk mundet t’i konfirmojë ato.

Ndryshe kryeministri Haradinaj ka hedhur poshtë këtë opsion duke thënë se është i sigurt se paqen me Serbinë nuk do ta vë duke bërë pjesë të diskutimeve territoret.

“Paqja është për shkak të njerëzve jo për shkak të tokës ose territorit”, thotë kryeministri Haradinaj për BBC, transmeton gazeta “Express”.

Kur kryeministri pyetet nga gazetari i BBC’së nëse është i gatshëm për të dhënë territor Serbisë në këmbim të paqes, kryeministri thotë, ‘për shkak të territoreve kishte tragjedi, kishte luftëra në Ballkan. Unë nuk jam në favor të një lufte tjetër në rajonin tim’./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Presidenti serb përmend bisedimet e tij sekrete me presidentin kosovar
Presidenti serb përmend bisedimet e tij sekrete me presidentin kosovar
https://4.bp.blogspot.com/-u3KbJV0SjPk/Wpfe_8JnwRI/AAAAAAAACyU/t9JZEWecRiAjFnf8JsDgCWx_33eFEcuugCLcBGAs/s640/Presidentet-HashimThaci-Aleksander-Vucic.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-u3KbJV0SjPk/Wpfe_8JnwRI/AAAAAAAACyU/t9JZEWecRiAjFnf8JsDgCWx_33eFEcuugCLcBGAs/s72-c/Presidentet-HashimThaci-Aleksander-Vucic.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/presidenti-serb-permend-bisedimet-e-tij.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/presidenti-serb-permend-bisedimet-e-tij.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy