Presidenti Vuçiç: Kosova dhe Mali i Zi e shpallën pavarësinë, kur s’isha unë

Kompromisin për statusin e Kosovës në Serbi e kundërshtojnë ata që kanë heshtur me këmbëngulje dhe që u kanë shkuar shumë për shtati atyre që kanë punuar në legjitimimin njohjes së Kosovës, ka vlerësuar kryetari serb Aleksandar Vuçiç.

Ai, duke u përgjigjur në pyetjen se si e sheh kërkesën e një pjese të opozitës që kërkon referendum për ta hedhur poshtë ndarjen e Kosovës ose çfarëdo zgjidhje kompromisi për të, ka thënë se angazhimi i tij është i orientuar në deligjitimimin e pavarësi së Kosovës.

Ai ka përkujtuar se Mali i Zi u nda nga Serbia në vitin 2006, ndërsa në vitin 2008 Kosova shpalli pavarësinë dhe se këtë pavarësi në vitin 2008 e në vitin 2009 e njohën shumica e vendeve të botës.„Në atë kohë në pushtet nuk ka qenë Vuçiq, por në pushtet kanë qenë ata që po kërkojnë referendume. Kanë qenë ata që na dërguan në greminë, atje prej nga përpiqemi dhe duam dhe ta nxjerrim Serbinë dhe të kemi guximin të pyesim për çdo gjë, sepse ata deri dje nuk jemi pyetur për asgjë. Jemi kthyer në dialog”, ka theksuar.

“A kam shkuar unë apo dikush tjetër te Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë me idenë që të legjitimohet vendimi për pavarësinë e Kosovës? Unë po përpiqem, me të gjitha përpjekjet dhe mediet që këtë ta delegjitimoj”, ka sqaruar ai. /ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9263,Camëri,117,Editorial,2031,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2688,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Presidenti Vuçiç: Kosova dhe Mali i Zi e shpallën pavarësinë, kur s’isha unë
Presidenti Vuçiç: Kosova dhe Mali i Zi e shpallën pavarësinë, kur s’isha unë
https://3.bp.blogspot.com/-f552Bfr-CWg/WqsOIB5CwwI/AAAAAAAAEGo/cZ4nDLdJ63I7-NGU7g-z9fb2bOnJq-DGACLcBGAs/s640/vucic-780x439.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-f552Bfr-CWg/WqsOIB5CwwI/AAAAAAAAEGo/cZ4nDLdJ63I7-NGU7g-z9fb2bOnJq-DGACLcBGAs/s72-c/vucic-780x439.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/presidenti-vucic-kosova-dhe-mali-i-zi-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/presidenti-vucic-kosova-dhe-mali-i-zi-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy