Prorokoviç e konfirmon: Kompromisi i Perëndimit për Kosovën do jetë OKB

Eksperti për marrëdhëniet gjeopolitike Dushan Prorokoviq pajtohet me shefin serb të diplomacisë se Perëndimi nuk do kompromis për çështjen e Kosovës ashtu siç e sheh kompromisin kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiq, transmeton Koha.net.

Sipas tij, për shtetet perëndimore kompromisi është që Serbia mos ta njohë formalisht Kosovën, por ta lejojë pranimin e saj në Kombet e Bashkuara.

“Të gjitha rrëfimet për kompromisin e mundshëm dhe se si njëra dhe pala tjetër duhet të humbasin nga diçka, shikuar nga aspekti i vendeve perëndimore, në njëfarë mase janë të pakuptimta, përkatësisht janë të drejtuara nga ky qëllim”, citon “Blic” i Beogradit të ketë thënë Prorokoviq. /ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8358,Camëri,113,Editorial,1823,Ekonomi,448,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1360,Iliridë,259,Kosovë,2467,Kulture,661,Luginë,51,Moti,2,Politik,1818,Reportazh,164,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,518,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Prorokoviç e konfirmon: Kompromisi i Perëndimit për Kosovën do jetë OKB
Prorokoviç e konfirmon: Kompromisi i Perëndimit për Kosovën do jetë OKB
https://3.bp.blogspot.com/-Pk7PPycZ6YM/WqOpnmGq9kI/AAAAAAAADjE/Rqcmq_9nIRgNkyarXVr32y4gtnM0CXlIgCLcBGAs/s640/auto_okb1500409659.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Pk7PPycZ6YM/WqOpnmGq9kI/AAAAAAAADjE/Rqcmq_9nIRgNkyarXVr32y4gtnM0CXlIgCLcBGAs/s72-c/auto_okb1500409659.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/prorokovic-e-konfirmon-kompromisi-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/prorokovic-e-konfirmon-kompromisi-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy