Pse shqetësohet ambasada ruse se Shqipëria reagon si gjithë Evropa për helmimin…?!

Ambasada e Federates Ruse ka publikuar sot, ne faqen e saj Facebook, nje reagim ndaj nje deklarate te MEPJ të Shqipërisë lidhur me sulmin ndaj nje civili me agjente kimike ne Salisburi, ne Britanine e Madhe.

Me qesendi, Ambasada rreket te ironizoje per gjoja faktet qe mund te kete pala shqiptare per ngjarjen ne Salisburi.

Ambasada e Rusise eshte e lire te publikoje cfare te doje ne Shqiperi ku respektohet me ligj dhe ne realitet mendimi ndryshe.

Por, me sa duket Ambasada do te kete ngaterruar letrat e telegramet e veta, padyshim e hutuar nga jehona e gjere nderkombetare dhe denimi mbareboteror i nje akti te papranueshem te perdorimi kunder civileve ne Britanine e Madhe, i nje agjenti kimik, i njohur si i prodhuar nga Rusia.

Nese Ambasada ruse ka qene ne gjendje ta lexoje e perktheje siç duhet deklaraten, Shqiperia nuk e ka akuzuar Rusine dhe nuk pretendon te kete fakte te tjera pervec atyre qe jane bere tashme te njohura nga autoritetet me te larta te Britanise se Madhe, viktima e sulmit.

Me se fundmi, permes nje opinioni editorial, Ambasada e Britanise se Madhe në Tiranë, ne menyre te drejperdrejte akuzon Rusinë për aktin, ne vazhden e veprimeve te ngjashme, te paligjshme, të dënueshme e të papranueshme, e që listohen aty./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9263,Camëri,117,Editorial,2031,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2688,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pse shqetësohet ambasada ruse se Shqipëria reagon si gjithë Evropa për helmimin…?!
Pse shqetësohet ambasada ruse se Shqipëria reagon si gjithë Evropa për helmimin…?!
https://2.bp.blogspot.com/-V9BvWnYGut0/WrREfmmofiI/AAAAAAAAE38/nedwqL68nzYmGXrbpUlPfvWj57Z7kdZPgCLcBGAs/s640/sergei-e1521744334583.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-V9BvWnYGut0/WrREfmmofiI/AAAAAAAAE38/nedwqL68nzYmGXrbpUlPfvWj57Z7kdZPgCLcBGAs/s72-c/sergei-e1521744334583.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pse-shqetesohet-ambasada-ruse-se.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/pse-shqetesohet-ambasada-ruse-se.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy