“Ramushi po dëshmohet zemërgjerë, e falë Serbinë me gjithë ato krime ndaj Kosovës”

Kosova ende nuk ka ushtri për shkak të mos-punës së liderëve politike, të cilët janë zotuar shumë kohë më parë se kjo çështje do të kryhet shumë shpejt. Edhe 19 vite pas luftës, Kosova ende nuk e ka ushtrinë e saj.

Publisti Idriz Zeqiraj thotë se kjo ardhur si shkak i veprime të liderëve politikë, pasi Presidenti Hashim Thaçi është vënë në dispozicion të Serbisë, ndërsa kryeministri Ramush Haradinaj po e falë Serbinë me gjithë krimet ndaj popullit të Kosovës.

“Hashimi është vënë herët në dispozicion të palës armike, Serbisë me aleatë, me bisedime e marrëveshje konspirative. Tani edhe Kadrija e Ramushi, po garojnë për t`i djegur etapat, për ta arritur presidentin. Ramushi po dëshmohet zemërgjerë. Falë Serbinë me gjithë atë bagazh krimesh ndaj popullit të Kosovës, edhe pse Serbia nuk është penduar, për krimet makabre të saj; nuk ka kërkuar falje; nuk ka kërkuar pajtim. Përkundrazi, sforcueshëm intrigon e vepron kundër konsolidimit të shtetit të Kosovës, qoftë brenda Kosovës, qoftë jashtë saj, në institucionet dhe organizmat ndërkombëtare”, thekson Zeqiraj.

Ai thotë më tutje se bashkimi i partive ‘banda’ kishte të vetmin qëllim, shfuqizimin e Gjykatës Speciale dhe me këtë dëshmuan fajësinë e tyre.

“Një servilizëm i tillë neveritës, forcon mendimin se rrëzimi i Qeverisë Mustafa, nga partitë banda, e cila ishte më e mira deri më tani, u bë për t`u bashkuar partitë banda, PDK-e, AAK-a, Nisma, me qëllimin e vetëm, për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale. Dhe, me këtë projekt të turpshëm e skandaloz, tashmë, të dështuar, trinomi: president, kryeparlamentar, kryeministër, faktuan frikën nga drejtësia, dëshmuan fajësinë, madje, ende pa filluar hetimi. "Mos e pëvet, se tregon vet",- thotë një urtësi ritmike e jona”, thotë publicisti Zeqiraj.

Më tutje ai thotë se “treshja kupolë pushtetare, njëherësh, edhe kupolë e krimit të organizuar vrastar e hajna korruptivë zyrtarë, me dosjet e tyre të krimeve, janë nën vartësinë e plotë të Serbisë”.

“Me zgjedhjet qendrore të qershorit të vjem; me zgjedhjen e kryeparlamentarit Veseli; me zgjedhjen e kryeministrit Haradinaj dhe të qeverisë së tij; si dhe afro tre vjet më parë, të zgjedhjes të presidentit Thaçi, Serbia dëshmoi hapur se ajo e don krimin në pushtet, andaj edhe serbët e saj votuan me urdhër të Beogradit”, vlerëson Zeqiraj./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8358,Camëri,113,Editorial,1823,Ekonomi,448,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1360,Iliridë,259,Kosovë,2467,Kulture,661,Luginë,51,Moti,2,Politik,1818,Reportazh,164,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,518,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Ramushi po dëshmohet zemërgjerë, e falë Serbinë me gjithë ato krime ndaj Kosovës”
“Ramushi po dëshmohet zemërgjerë, e falë Serbinë me gjithë ato krime ndaj Kosovës”
https://2.bp.blogspot.com/-cIlL66jqxG8/WqXLewUgHQI/AAAAAAAADsI/MhU8lJiBF6AvZk0C9yExMJ7wSCM4E6NeACLcBGAs/s640/auto_ramush-haradinaj_1509732361-742127615207768941520776936.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-cIlL66jqxG8/WqXLewUgHQI/AAAAAAAADsI/MhU8lJiBF6AvZk0C9yExMJ7wSCM4E6NeACLcBGAs/s72-c/auto_ramush-haradinaj_1509732361-742127615207768941520776936.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ramushi-po-deshmohet-zemergjere-e-fale.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/ramushi-po-deshmohet-zemergjere-e-fale.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy