Reagon Gjuriq: Shqiptarët s'mund të më ndalin, do të shkoj në Mitrovicë

Drejtorit i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, po planifikon të vizitojë Kosovë. Kurse, Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës po thotë si Gjuriqit i është ndaluar hyrja. Ai ka reaguar duke thënë se askush nuk mund ta ndalë për të shkuar në Mitrovicë.

“Do të shkoj t'i drejtohem popullit tim", kjo është deklaratë e fundit që ka dhënë  drejtorit i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, i cili pritet që të vizitoj Mitrovicën.

Këtë reagim Gjuriq e ka bërë pasi Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka bërë me dije se Gjuriqit i është ndaluar hyrja për në Kosovë.

“Kërkesa për vizitë i refuzohet Gjuriq dhe ekipit të tij, për shkak të situatës së krijuar ditëve të fundit dhe pas deklaratave që Gjuriq ka dhënë e  të cilat kanë kontribuar në ngritjen e tensioneve si dhe  në vazhdimësi ka dhënë deklarata që bien ndesh me marrëveshjen e Brukselit mes dyja vendeve”, kanë bërë me dije në MPJ.

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Reagon Gjuriq: Shqiptarët s'mund të më ndalin, do të shkoj në Mitrovicë
Reagon Gjuriq: Shqiptarët s'mund të më ndalin, do të shkoj në Mitrovicë
Reagon Gjuriq: Shqiptarët s'mund të më ndalin, do të shkoj në Mitrovicë
https://2.bp.blogspot.com/-fvKAw6K5ceo/WrYn_7ag9CI/AAAAAAAAVYo/AnCxsJpLxbg6MgJ3oi45jsWMrRRtBwbwACLcBGAs/s640/marko-djuric-780x439_1521830069-5933880.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-fvKAw6K5ceo/WrYn_7ag9CI/AAAAAAAAVYo/AnCxsJpLxbg6MgJ3oi45jsWMrRRtBwbwACLcBGAs/s72-c/marko-djuric-780x439_1521830069-5933880.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/reagon-gjuriq-shqiptaret-smund-te-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/reagon-gjuriq-shqiptaret-smund-te-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy