“Rikthimi i Berishës, një lloj modeli Berlusconi”

Ish-anëtari i Partisë Demokratike, Neritan Ceka ka komentuar në emisionin “Kjo Javë” situatën e krijuar brenda kësaj force politike pas zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit.

Ai thotë se e rëndësishme për ringritjen e Partisë Demokratike është mbledhja e të gjithë forcave.

I pyetur nëse rikthimi i Sali Berishës do të ringrinte PD-në, Ceka thotë se sipas tij një lëvizje e tillë nuk duhet të ndodhë, sepse rrezikon që partia demokratike të rrëzohet edhe më poshtë.

Për këtë ai ka përmendur edhe rastin e zgjedhjeve në Itali, duke e krahasuar me rikthimin e Berlusconit.

“Është a-historike, kjo nuk ndodh. Unë e kam përshëndetur dorëheqjen e Berishës si një akt qytetar. Rikthimi i tij mund të jetë i rrezikshëm. Është një lloj modeli “Berlusconi” dhe sa herë që kthehet lideri për të rikandiduar në zgjedhje, ai humbet. Kjo mund të ndodhë dhe në Shqipëri. Ndaj nuk e mendoj këtë si zgjidhje”, u shpreh Neritan Ceka./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Rikthimi i Berishës, një lloj modeli Berlusconi”
“Rikthimi i Berishës, një lloj modeli Berlusconi”
https://1.bp.blogspot.com/-WkFs-Q9YMZ8/Wrb3YM5i9iI/AAAAAAAAFEs/DPZ8LhRWJ68XgrqM5lQlKPq6RMsPzqdRgCLcBGAs/s640/Neritan-Ceka_3-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-WkFs-Q9YMZ8/Wrb3YM5i9iI/AAAAAAAAFEs/DPZ8LhRWJ68XgrqM5lQlKPq6RMsPzqdRgCLcBGAs/s72-c/Neritan-Ceka_3-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/rikthimi-i-berishes-nje-lloj-modeli.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/rikthimi-i-berishes-nje-lloj-modeli.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy