Rrëfehet Eleni Foureira:”Të thuash jam shqiptare është e turpshme”

Jo aq për këngën me të cilën do të prezantohet në Eurovizion, por për origjinën e saj shqiptare.

E lindur në Elbasan, por e rritur në Greqi ku krijoi një karrierë të sukseshme, Eleni Foureira tani po ndeshet me reagimet dhe komentet deri raciste të një pjese të opinionit, që është kundër përfaqësimit të Qipros në Eurovision me një këngëtare shqiptare. Në një intervistë që do të transmetohet të dielën e ardhshme për emisionin ‘Tet a tet’ në televizionin Publik të Qipros, Eleni Fureira i quajti të turpshme reagimet që vënë në dukje origjinën e saj.

Është e turpshme të dëgjosh nga një i ri të thotë “a, je nga Shqipëria, atëherë me Shqipërinë të shkosh në Eurovizion”.

Dëshira për të përfaqësuar Greqinë në Eurovision nuk u konkretizua, por ishin drejtuesit artistikë në Qipro që i propozuan pjesëmarrjen. Eleni nuk e ka harruar këtë pjesë të përballjes me paragjykimet edhe kur bëhet fjalë për botën e artit apo të muzikës.

“Shkon në një shtëpi diskografike dhe nuk të pranojnë sepse je nga Shqipëria. Thua me veten, a është e mundur? Nuk e bëj dot ëndrrën time realitet sepse jam nga Shqipëria”?

Kënga me të cilën Eleni Foureira do të prezantojë Qipron në Festivalin Europian të Këngës është publikuar dhe mban titullin Fuego. Seksi dhe shpërthyese, parashikimet e rendisin në vendet e sipërme të konkurentëve në Eurovision.

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rrëfehet Eleni Foureira:”Të thuash jam shqiptare është e turpshme”
Rrëfehet Eleni Foureira:”Të thuash jam shqiptare është e turpshme”
https://2.bp.blogspot.com/-zXNktAZkbQM/WqskC-vKg5I/AAAAAAAAELg/wMj6dSa2pTYt1HSTgdX1oW_sq3UIV5VbwCLcBGAs/s640/Screenshot_62-4.png
https://2.bp.blogspot.com/-zXNktAZkbQM/WqskC-vKg5I/AAAAAAAAELg/wMj6dSa2pTYt1HSTgdX1oW_sq3UIV5VbwCLcBGAs/s72-c/Screenshot_62-4.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/rrefehet-eleni-foureirate-thuash-jam.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/rrefehet-eleni-foureirate-thuash-jam.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy