Rusia: Amerikanët të spjegojnë se si e morën Kosovën me bomba dhe raketa

Reagime të reja vijnë nga Rusia pas përkrahjes amerikane ndaj shtetit të Kosovës, e sidomos pas deklaratave të Ndihmës sekretarit të Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, në Beograd e Prishtinë, deklarata këto që haptaz shprehën përkrahjen ndaj shtetndërtimit të Kosovës dhe formimit të Ushtrisë.

Senatori rus, Alexei Pushkov, shkruan sot në rrjetin social, Twitter, se SHBA-ja në vend që të merren me Krimenë dhe me çështje të tjera duhet të shpjegojë njëherë se si e morën Kosovën nga Serbia, siç tha ai, me bomba e raketa dhe pa referendum.

“Kisha sugjeruar Departamentit të Shtetit Amerikan, që në vend që të merren me Krimenë, të shpjegojnë çështjen se si morën Kosovën nga Serbia me bomba e raketa, dhe atë pa asnjë referendum” shkruan Pushkov.

“Krimea ka qenë Rusi në një kohë që Amerika as nuk ka ekzistuar” shkruan tutje Pushkov në Twitter.

Ndryshe, këto nuk janë deklaratat e para të këtij zyrtari rus, i cili më 2014 kishte vendosur një paralele tjetër me situatës në Krime dhe luftës së Kosovës, ku kishtë deklaruar se populli i kësaj krahine ka të drejtë të vendosë për veten ashtu siç kishte bërë populli i Kosovës më herët./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9251,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rusia: Amerikanët të spjegojnë se si e morën Kosovën me bomba dhe raketa
Rusia: Amerikanët të spjegojnë se si e morën Kosovën me bomba dhe raketa
https://4.bp.blogspot.com/-7ZNYLKM_r6M/WqxtUwkcoxI/AAAAAAAAEN0/g1RoXqLgF3MVZsLh7DzOKUzFfojvAqdFgCLcBGAs/s640/Alexei-Pushkov.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-7ZNYLKM_r6M/WqxtUwkcoxI/AAAAAAAAEN0/g1RoXqLgF3MVZsLh7DzOKUzFfojvAqdFgCLcBGAs/s72-c/Alexei-Pushkov.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/rusia-amerikanet-te-spjegojne-se-si-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/rusia-amerikanet-te-spjegojne-se-si-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy