Sahiti: Refuzova Kosovën dhe Maqedoninë për Shqipërinë, Kallaku premton më të mirën

Sulmuesi i Shpresave, Emri Sahiti ka folur në konferencë për mediat në lidhje me ndeshjen mes Shqipërsië dhe Sllovakisë. Ai u shpreh se ekipi do të futet në fushë për të fituar, megjithëse dhe barazime do ishte mirë. I pyetur nga , ai tregoi se ka pasur ftesa nga Kosova dhe Maqedonia, por që në fund ka zgjedhur Shqipërinë.

“Futemi në fushë për fitore. Synimi ynë është vetëm aspekti sulmues, por edhe barazimi nuk do të ishte keq, megjithëse do kërkojmë fitoren. Te Hajduku kam pak kohë që jam tranferuar dhe nuk e kam fituar ende vendin tim per titullar por mbetet ne dorën e trajnerit. Unë jam duke u stërvitur për të marrë një vend titullari. Përpara se të zgjidhja Shqipërinë, kam refuzuar ftesën e Maqedonisë, ndërsa para 1 muaji e gjyësm kam refuzuar edhe Kosovën. Synimi im ishte vetëm kombëtarja shqiptare. Kam menduar vetëm për Shqipërinë edhe nëse më fton Kombëtarja A përgjigjja do jetë pozitive”- u shpreh Emir Sahiti.

Mesfushori i Laçit, Sherif Kallaku u shpreh e mungesat janë të rëndësishme, por grupi i përzgjedhur do të mundohet të japë më të mirën për të treguar vlerat e tyre.

Kallaku: Mungesat janë të rëndësishme, pasi na janë larguar disa futbollistë të rëndësishëm. Megjithatë, futbollistët që do t’i zëvendësojnë do të japin maksimumin, madje do të tentojnë të bëjnë edhe më mirë se ata, për të treguar që vlejnë. Pika më e fortë e kësaj Kombëtareje është grupi dhe jo individi”, u shpreh Kallaku./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sahiti: Refuzova Kosovën dhe Maqedoninë për Shqipërinë, Kallaku premton më të mirën
Sahiti: Refuzova Kosovën dhe Maqedoninë për Shqipërinë, Kallaku premton më të mirën
https://4.bp.blogspot.com/-Q-2tQSGmEX8/WrBePi8-BaI/AAAAAAAAEhY/hpkhfBJ-Cq0qAvfcOqkyqIYP57UD7r_3ACLcBGAs/s640/u21.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-Q-2tQSGmEX8/WrBePi8-BaI/AAAAAAAAEhY/hpkhfBJ-Cq0qAvfcOqkyqIYP57UD7r_3ACLcBGAs/s72-c/u21.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/sahiti-refuzova-kosoven-dhe-maqedonine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/sahiti-refuzova-kosoven-dhe-maqedonine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy