Serbia i akuzon për krime lufte/ Ja kush janë dy pjesëtarët e UÇK që kërkohen nga Interpoli

Ndonëse ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Flamur Sefaj, të martën njoftoi se INTERPOL-i ka konfirmuar se organizata ka hequr urdhërarrestet për ish-anëtarët e UÇK-së, ende në këtë listë janë edhe dy ish-ushtarë.

Burime të gazetës “Insajder” kanë treguar se Ramiz Qeriqi dhe Genc Zogaj, janë ende në kërkim nga INTERPOL-i pasi akuzohen nga Serbia për krime lufte.

Qeriqi dhe Zogaj, sipas këtij burimi, janë të njoftuar se janë në listë të INTERPOL-it dhe e dinë se: “nuk duhet ta lëshojnë Kosovën derisa nuk vjen edhe përgjigja pozitive nga INTERPOL-i për ta”.

Nga ana tjetër, Beogradi ka dërguar ankesë në Komitetin Ekzekutiv të INTERPOL-it, lidhur me vendimin për listat e të kërkuarve me emrat e ish-pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. (Burimi: CNA.al)/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Serbia i akuzon për krime lufte/ Ja kush janë dy pjesëtarët e UÇK që kërkohen nga Interpoli
Serbia i akuzon për krime lufte/ Ja kush janë dy pjesëtarët e UÇK që kërkohen nga Interpoli
https://3.bp.blogspot.com/-_oH5EL5vWvQ/WpiZL4YholI/AAAAAAAAC24/JlO64xB58Bc5AJvI8yDih3Ob0pKLfQnNACLcBGAs/s640/INTERPOL.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-_oH5EL5vWvQ/WpiZL4YholI/AAAAAAAAC24/JlO64xB58Bc5AJvI8yDih3Ob0pKLfQnNACLcBGAs/s72-c/INTERPOL.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/serbia-i-akuzon-per-krime-lufte-ja-kush.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/serbia-i-akuzon-per-krime-lufte-ja-kush.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy