Serbia në panik: Mike Pompeo është mik i shqiptarëve dhe urren serbët

Sipas mediave serbe lobi i fuqishëm shqiptar dhe vëllezërit Bajraktari, kanë ndikim të madh në ish-shefin e CIA-s Mike Pompeo, tani i zgedhur në detyrën e Sekretarin të Shtetit.

Ish shefi i CIA-s, përveç përkrahjes së shqiptarëve, nuk fsheh se sa e urren Rusinë dhe gjithçka që ajo i konsideron si aleatët e saj, sidomos Serbinë.

Sipas mediave serbe “shqiptarët kanë paguar me miliona dollarë për të ndikuar në administratën e presidentit Trump, në mbrotje të interesave shqiptare. Ky lobim udhëhiqet nga vëllezërit Ylber dhe Ylli Bajraktari dhe të cilët në mënyrë aktive kanë ndikim të madh në politikën e jashtme të Washingtonit nën kujdesin e patronit të tyre Herbert Raymond McMaster, Këshilltar i Tramp-it për Sigurinë Kombëtare”.

Vëllezërit Bajraktari janë nga Kosova, dhe që nga viti 2004 ata janë bërë qytetarë amerikanë. Ata kanë bërë përparimet të mëdha gjatë administratës së Barak Obamës dhe falë McMaster-it, ata përcaktojnë çështjet më të rëndësishme të politikës së Tramp-it.

Pompeo ishte takuar muajin e kaluar edhe me kryeministrin Haradinaj

Vetëm një muaj më parë, drejtori i CIA-s Mike Pompeo u takua me Kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj në Washington. Ai pastaj shkroi në Facebook se ai “kishte nderin” të fliste me shefin e CIA-s për sfidat e sigurisë në Kosovë dhe më gjerë.
-Kosova dhe Shtetet e Bashkuara janë partnerë strategjikë në shumë fusha dhe veçanërisht në fushën e sigurisë. Kosova është e bekuar që ka një mik të madh siç është SHBA, kishte shkruar Haradinaj./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Serbia në panik: Mike Pompeo është mik i shqiptarëve dhe urren serbët
Serbia në panik: Mike Pompeo është mik i shqiptarëve dhe urren serbët
https://4.bp.blogspot.com/-A7hpWk_VBa4/WqsndKkmBTI/AAAAAAAAEMo/6ZsLEgrN7YMpoPvuazuW28nECDgRiqxVwCLcBGAs/s640/pompeo-cia-701x351-1200x630.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-A7hpWk_VBa4/WqsndKkmBTI/AAAAAAAAEMo/6ZsLEgrN7YMpoPvuazuW28nECDgRiqxVwCLcBGAs/s72-c/pompeo-cia-701x351-1200x630.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/serbia-ne-panik-mike-pompeo-eshte-mik-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/serbia-ne-panik-mike-pompeo-eshte-mik-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy