SHBA sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vendos veto për sigurinë e Kosovës

Ndihmës sekretari i Shtetit të SHBA-së për Çështje Evropiane dhe Evroaziatike, Wess Mitchell, po qëndron sot në Prishtinë, gjersa takimin e parë e ka realizuar me Presidentin Hashim Thaci.

Mitchell ka thënë se gjatë bisedës që ka zhvilluar me presidentin Hashim Thaci, theks të vecantë i ka vënë fushës së sigurisë në Kosovës dhe bashëkpunimin me SHBA’në.

Ndihmës sekretari amerikan ka thënë se janë diskutuar edhe ndryshimet kushtetuese, sipas të cilave mendohet të bëhet transformimi i Forcave të Sigurisë së Kosovës në ushtri.

“Folëm për ndryshimet kushtetuese dhe e theksova para presidentit se askush nuk ka të drejtë të vë veto mbi sigurinë e Kosovës”, ka thënë Mitchell

Ai po ashtu ka mohuar raportimet e mediave serbe se ai ka ardhur me një plan për Kosovën të cilën do t’ia shpaloste presidentit serb Aleksander Vuciq.

Mitchell ka mohuar se ka ardhur në Ballkan për një plan specifik, ndërsa ka treguar se po qëndron ne Prishtinë për një plan të përbashkët të së ardhmes së Kosovës dhe Serbisë në BE./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: SHBA sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vendos veto për sigurinë e Kosovës
SHBA sjell mesazh për ushtrinë: Askush s’mund të vendos veto për sigurinë e Kosovës
https://1.bp.blogspot.com/-mgXRkSrXZ1k/Wqas_vRF-2I/AAAAAAAAUnU/iyXu892vsTQoKgdztrOqfbcGOQ18umy-gCLcBGAs/s640/mitchell_1520856095-5448120.png
https://1.bp.blogspot.com/-mgXRkSrXZ1k/Wqas_vRF-2I/AAAAAAAAUnU/iyXu892vsTQoKgdztrOqfbcGOQ18umy-gCLcBGAs/s72-c/mitchell_1520856095-5448120.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shba-sjell-mesazh-per-ushtrine-askush.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shba-sjell-mesazh-per-ushtrine-askush.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy