Shkon në Gjykatën sportive të CAS zgjedhja e Dukës në krye të FSHF

Tashmë është zyrtare dhe e konfirmuar nga vetë Bashkim Fino: Asambleja e fundit Zgjedhore e FSHF-së është çuar në CAS (Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv) në Lozanë të Zvicrës.

Kandidati për president që doli i humbur nga votimi i 7 shkurtit, ka dorëzuar kërkesën e tij për ta cilësuar të pavlefshme asamblenë e fundit, ku argumentet më të forta janë shoqatat sportive të paregjistruara dhe personat e paautotizuar për të drejtë vote.

Bashkim Fino nuk është i vetëm në këtë betejë. Edhe disa nga kandidatët për në Komitetin Ekzekutiv kanë ankimuar vendimet e Asamblesë së fundit zgjedhore.

Sipas tyre, në proces ka pasur problematikë të gjerë, ku janë shmangur me dashje fitues realë për t’u hapur rrugën në KE personave të tjerë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shkon në Gjykatën sportive të CAS zgjedhja e Dukës në krye të FSHF
Shkon në Gjykatën sportive të CAS zgjedhja e Dukës në krye të FSHF
https://3.bp.blogspot.com/-dqjnXLoSyoE/WqcQ-7nGA0I/AAAAAAAADuk/jCM1zZcY_RUk1LqTLJmzTdIhGvlBYX6AwCLcBGAs/s640/duka-dhe-fino-696x417.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-dqjnXLoSyoE/WqcQ-7nGA0I/AAAAAAAADuk/jCM1zZcY_RUk1LqTLJmzTdIhGvlBYX6AwCLcBGAs/s72-c/duka-dhe-fino-696x417.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shkon-ne-gjykaten-sportive-te-cas.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shkon-ne-gjykaten-sportive-te-cas.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy