Shkrimtarët e Luginës ndalohen nga policia për librat shqip

Dy shkrimtarë të Luginës së Preshevës janë ndaluar dje në pikën administrative të Mutivodës që lidh Medvegjën dhe Kosovën. Konkretisht, policia ndaloi shkrimtarët Rrahman Hyseni dhe Bilal Maliqi, të cilët u mbajtën 3 orë në kontroll me pretekstin se kishin 3 libra shqip me poezi.

Hyseni dhe Maliqi ishin nisur për të kryer një vizitë në shkollat shqipe në Medvegjë.

“Jemi mbajtur afro 4 orë tek policia e vendkalimit dhe u keqtrajtuam mendërisht dhe duke iu mbajtur proces librave të dhuruara nga miqtë tonë”, është shprehur Bilal Maliqi për Titulli.com.

Ai ka kërkuar të reagojë faktori politik shqiptar në këtë rajon dhe të ndalet diskriminimi i librave shqip, por dhe të drejtave të shqiptarëve të rajonit të Medvegjës e Luginës në përgjithësi./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shkrimtarët e Luginës ndalohen nga policia për librat shqip
Shkrimtarët e Luginës ndalohen nga policia për librat shqip
https://1.bp.blogspot.com/-IISSRCqyGzM/WqiEmKy6S1I/AAAAAAAAD_Q/eLHNzhzrIPoAQDutZwDflGW12JCZOZv2ACLcBGAs/s640/feniksi.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-IISSRCqyGzM/WqiEmKy6S1I/AAAAAAAAD_Q/eLHNzhzrIPoAQDutZwDflGW12JCZOZv2ACLcBGAs/s72-c/feniksi.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shkrimtaret-e-lugines-ndalohen-nga.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shkrimtaret-e-lugines-ndalohen-nga.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy