Shqipëria dështon në Botëror, Luiza Gega: Pa infrastrukturë, nuk mund të arrish finalen

Kohë jo të mira për atleten shqiptare Luiza Gega, e cila nuk ka siguruar dot një vend për në finalen e garës së 1500 metrave në Botërorin e sallave të mbyllura që po zhvillohet në Birmingham të Britanisë së Madhe, objektiv që ajo e dinte që do ta kishte të vështirë ta realizonte.

“Për fat të keq, nuk munda të kualifikohem për në finalen e garës së 1500 metrave në Botërorin e Birmingamit. E dija që do të ishte e vështirë, pasi edhe për mua ky ka qenë një vit i vështirë në stërvitje. Të bëja fazën përgatitore në Tiranë, pa infrastrukturë minimale nuk ka qenë aspak e lehtë. E megjithatë, una isha gjatë gjithë garës me më të mirat e botës dhe kjo më bën të ndihem e kënaqur dhe krenare për çfarë kam arritur”, – thotë Luiza Gega.

Megjithatë, kampionia e Shqipërisë, që gjithnjë na ka mësuar me medalje e fitore, nuk tërhiqet pas në rrugën e saj dhe premton se do të tregojë se sa vlen në eventet e ardhshme ndërkombëtare transmeton Dritare.net

“E di që kam mundësi për më shumë, ndaj jam e motivuar për çfarë do të sjellë sezoni i verës, ku kam sërish shumë gara të rëndësishme përpara. Ndaj, ndihem gati për të filluar stërvitjen, ndërkohë që shpresoj që vëmendja nga shteti të ndryshojë sadopak”, – deklaroi në faqen e saj zyrtare “Facebook” dhe “Instagram” atletja Luiza Gega./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqipëria dështon në Botëror, Luiza Gega: Pa infrastrukturë, nuk mund të arrish finalen
Shqipëria dështon në Botëror, Luiza Gega: Pa infrastrukturë, nuk mund të arrish finalen
https://3.bp.blogspot.com/-4aozgwZU5hA/WpthEcde-KI/AAAAAAAADBM/wNm8tduiI1QYq_eyjKZLV7nXKdIVbzpAQCLcBGAs/s640/327910_m.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-4aozgwZU5hA/WpthEcde-KI/AAAAAAAADBM/wNm8tduiI1QYq_eyjKZLV7nXKdIVbzpAQCLcBGAs/s72-c/327910_m.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shqiperia-deshton-ne-boteror-luiza-gega.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shqiperia-deshton-ne-boteror-luiza-gega.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy