Shqipëria e 27 viteve më parë. Shikoni sa shumë kemi ndryshuar…(Foto të rralla)

Sot në vendin tonë është përkujtuar 27-vjetori i rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës.

27 vite pluralizëm dhe njëkohësisht tranzicion, që duket sikur nuk ka fund.

27 vite më parë, nuk kemi qenë këta që jemi sot.

Ishte viti kur nuk ishim as në demokraci as në komunizëm.

Sistemi ishte shkatërruar dhe vendi po ashtu po përjetonte një gjende të vështirë ekonomike dhe sociale.

Fotografi i njohur, Nikos Economopoulos sjell pamjet e rralla të vitit 1991 në vendin tonë. e.r/dita/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqipëria e 27 viteve më parë. Shikoni sa shumë kemi ndryshuar…(Foto të rralla)
Shqipëria e 27 viteve më parë. Shikoni sa shumë kemi ndryshuar…(Foto të rralla)
https://4.bp.blogspot.com/-JGAD4VS4ZZA/WpSlWArnMSI/AAAAAAAACkE/phPC61h5FzACNwY-e2mmhmGfnjr6367TgCLcBGAs/s640/13-10-640x440_1519125176-4144994.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-JGAD4VS4ZZA/WpSlWArnMSI/AAAAAAAACkE/phPC61h5FzACNwY-e2mmhmGfnjr6367TgCLcBGAs/s72-c/13-10-640x440_1519125176-4144994.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shqiperia-e-27-viteve-me-pare-shikoni.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shqiperia-e-27-viteve-me-pare-shikoni.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy