Shqipëria në fokusin e nxënësve nga Izraeli, vendin që shpëtoi hebrenjtë

Shqipëria është në fokusin edhe të nxënësve nga Izraeli, të cilët dëshirojnë të njihen me vendin që mbrojti dhe shpëtoi hebrenjtë nga nazistët gjatë Luftë së Dytë Botërore.

“Nga data 4 deri me 8 mars vizituan Shqipërinë një grup gjimnazistësh nga Izraeli. Ata u njohën me vendin që mbrojti dhe shpëtoi Hebrenjtë, u takuan me disa nga familjet qe strehuan Hebrenjtë”, bëri të ditur Ambasada e Izraelit në Tiranë.

Të rinjtë izraelitë zhvilluan takime me bashkëmoshatarët e tyre shqiptarë, si dhe u njohën me disa valle tradicionale shqiptare. Ata ishin vizituan Bashkinë e Tiranës, shkollën “Sami Frasheri”, si dhe “Centro Danza Mimoza” në kryeqytet./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shqipëria në fokusin e nxënësve nga Izraeli, vendin që shpëtoi hebrenjtë
Shqipëria në fokusin e nxënësve nga Izraeli, vendin që shpëtoi hebrenjtë
https://1.bp.blogspot.com/-CApPrG0mD2M/WqSDX9WeJfI/AAAAAAAADlw/OBzP6GOne0sEzarEBRjggmbi_HEx9iBKQCLcBGAs/s640/Capture-21.png
https://1.bp.blogspot.com/-CApPrG0mD2M/WqSDX9WeJfI/AAAAAAAADlw/OBzP6GOne0sEzarEBRjggmbi_HEx9iBKQCLcBGAs/s72-c/Capture-21.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shqiperia-ne-fokusin-e-nxenesve-nga.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/shqiperia-ne-fokusin-e-nxenesve-nga.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy