Sinadinovski flet pas rrahjes: “Më rrahën sepse doja të hap kishë ortodokse shqiptare”

Me lëndime në kokë dhe trup, me fytyrë të ënjtur dhe 6 dhëmbë të thyer. Kështu kaloj Branko Sinadinovski pas rrahjes brutale të dy personave afër banesës së tij një ditë më parë. Ai ka qenë edhe katër herë fizikisht i sulmuar por deri tash siç thotë, asnjëherë policia nuk i ka kapur sulmuesit.

“Mu vërsulën si qen. Asnjë fjalë nuk ma thanë, askush asgjë nuk fliste. Kjo ishte e tëra me gjak. Më goditën në kokë”, u shpreh Brank Sinadinovski.

G: A keni mundur t’i identifikoni personat?

B.S: Jo, jo.

G: Kush mendoni se mund të ketë dashur t’ju lëndojë? A dyshoni te dikush?

“Nuk mund të akuzoj askënd. Nuk mundem pasi që është vështirë ta akuzoni dikë”, shtoi ai.

Dëshmitari i rastit thotë se personat ishin me maska dhe nuk ka mundur t’i identifikojë. Ai mendon se personat kanë qenë rreth moshës 30 vjeçare. Ndërsa shton se njëri prej sulmuesve ka qenë me pallto të gjelbër.

“Unë njërin e godita dhe ra këtu poshtë. Tjetri menjëhrë iku, unë vrapova pas por nuk kam mundur ta kap. Këtu ka gjurmë që i ka marrë teknika për krime. Njërin e godita por njëri menjëherë iku. Brankoja ishte i shtrirë në gjak dhe kjo ishte e tëra me gjak”, tha dëshmitari.

Sinadinovski thotë se si shkak për sulmin e fundit ndaj tij ka qenë vendimi i gjykatës se mund të ndërtohet kishë ortodokse shqiptare.

“Më sulmojnë fizikisht pasi që u pengon hapje eventuale e një kishe ortodokse shqiptare. E cila do të jetë e hapur për të gjithë. Priftërit nuk do të bëjnë pagesë 100 euro kur do të vdes dikush. Gjitchka do të jetë pa pagesë. Konkurrenca u pengon”, tha Sinadinovski.

MPB-ja ende po punon për zbardhjen e rastit dhe për gjetjen e personave. Sinadinovski është shqiptar ortodoks me prejardhje nga Reka e Epërme. Ai është themelues i Bashkësisë Fetare të Shqiptarëve Ortodoks në Maqedoni, kurse me profesion është profesor universitar. (Tv21)/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sinadinovski flet pas rrahjes: “Më rrahën sepse doja të hap kishë ortodokse shqiptare”
Sinadinovski flet pas rrahjes: “Më rrahën sepse doja të hap kishë ortodokse shqiptare”
Sinadinovski flet pas rrahjes: “Më rrahën sepse doja të hap kishë ortodokse shqiptare”
https://2.bp.blogspot.com/-4n-Mo7x3ohs/WqE99Vzqa2I/AAAAAAAAUOQ/19JEKVYCVzYffIRuySQNJ2ZTtLd-dbbUACLcBGAs/s640/img_3746-640x350.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-4n-Mo7x3ohs/WqE99Vzqa2I/AAAAAAAAUOQ/19JEKVYCVzYffIRuySQNJ2ZTtLd-dbbUACLcBGAs/s72-c/img_3746-640x350.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/sinadinovski-flet-pas-rrahjes-me-rrahen.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/sinadinovski-flet-pas-rrahjes-me-rrahen.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy