Situate e tensionuar, njësitë Speciale pozicionohen në pikat strategjike në veri (Foto/Video)

Dhjetëra autoblinda të Policisë së Kosovës po qëndrojnë në stacionin policor në jug të Mitrovicës, në pritje të urdhrit për t’u nisur drejt veriut në rast se paraqitet nevoja. Forcat e Njësisë Speciale janë pozicionuar në të gjitha pikat strategjike në veri të vendit.

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka paralajmëruar arrestimin e zyrtarëve serbë Aleksandër Vulin dhe Marko Gjuriq, nëse të njëjtit futen në territorin e Kosovës pa leje zyrtare.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se prezenca e shtuar e forcave të saj në veri të Mitrovicës ka të bëjë vetëm me zbatimin e vendimit të Qeverisë lidhur me ndalesën e hyrjes në Kosovës të zyrtarëve serbë Aleksandër Vulin dhe Marko Gjuriq.

Ndryshe, Pacolli përmes një postimi në Facebook ka thënë se leje për të hyrë në territorin e Kosovës ka pasuar paraprakisht vetëm Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, por të njëjtit i është revokuar.

Njësitë Speciale pozicionohen në pikat strategjike në veri (Foto/Video)

“Nebojsha Stefanoviq ka pasur leje por i është revokuar ndërsa Marko Gjuriq nuk ka leje deri më sot. Pra për të hyrë sot në Kosovë nuk kanë leje asnjëri prej tyre. Nëse ministrat serb futen në territorin e Kosovës ata do të arrestohen”, ka shkruar Pacolli. /Telegrafi/ZgjohuShqiptar.infoKOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Situate e tensionuar, njësitë Speciale pozicionohen në pikat strategjike në veri (Foto/Video)
Situate e tensionuar, njësitë Speciale pozicionohen në pikat strategjike në veri (Foto/Video)
https://2.bp.blogspot.com/-0W261Sb3cVg/Wrku-4m13HI/AAAAAAAAVlM/M6dKN2L3GqcB-Mjqxqu3qj9vCTROlaV8wCLcBGAs/s640/safe_image-4-640x336.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-0W261Sb3cVg/Wrku-4m13HI/AAAAAAAAVlM/M6dKN2L3GqcB-Mjqxqu3qj9vCTROlaV8wCLcBGAs/s72-c/safe_image-4-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/situate-e-tensionuar-njesite-speciale.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/situate-e-tensionuar-njesite-speciale.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy