Skandali i mishit nga Belgjika, autoritetet belge injoruan ankesën e Kosovës për 18 muaj

Lajmi I importeve të mishit me etiketa të falsifikuara në Kosovës ka gjetur vend edhe në mediat në Europë. Gazeta blege “Het Laatste Nieuws” shkruan se autoritetet kosovare kishin njoftuar kolegët belgë për mundësinë e mashtrimit që në shtator të vitit 2016, por blegët nisën hetimet vetëm 18 muaj më pas. Ministry belg i Bujqësisë citohet të jetë shprehur se agjencia e ushqimit do t’i nënshtrohet auditit.

Çështja e ushqimit është shumë serioze dhe reflekton atë që disa vende të Europës Qendrore e kanë quajtur Aparteidi ushqimor. Rasti I Kosovës është flagrant pasi bëhet fjalë për falsifikimin e etiketave dhe importimin e mishit 12 vjet të vjetër, ndërkohë që vetëm pak muaj më parë Komisioni Europian mori në konsideratë ankesat se ushqimet e eksportuara në vendet e Europës ish-komuniste kanë cilësi dhe parametra të tjerë nga ato që tregëtohen në Perëndim./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Skandali i mishit nga Belgjika, autoritetet belge injoruan ankesën e Kosovës për 18 muaj
Skandali i mishit nga Belgjika, autoritetet belge injoruan ankesën e Kosovës për 18 muaj
https://2.bp.blogspot.com/-YDezxZ5bUgk/WqiFJVVQ7hI/AAAAAAAAD_c/QTJTQNaXpPIgXSoQwCd-zt3Q8HgiVevRACLcBGAs/s640/763_2018_03_13_12.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-YDezxZ5bUgk/WqiFJVVQ7hI/AAAAAAAAD_c/QTJTQNaXpPIgXSoQwCd-zt3Q8HgiVevRACLcBGAs/s72-c/763_2018_03_13_12.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/skandali-i-mishit-nga-belgjika.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/skandali-i-mishit-nga-belgjika.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy