Skandali me pronat në Lezhë/ Zbardhen emrat e 23 pronarëve të rremë

Janë zbardhur emrat e personave që ‘përfituan’ nga skema e abuzimit me tjetërsimin e pronave në ‘Ranën e Hedhun’, skandal për të cilin u arrestua kryetari i Bashkisë së Lezhës Fran Frroku dhe nënkryetari, Enver Hafizaj.

“BalkanWeb” shkruan se bëhet fjalë për Martin, Ndue dhe Lekë Frrokun dhe Vasil dhe Pjetër Gjonin, nga fshati Ungrej në zonën e Kashnjetit, në kufi me Mirditën.

Ka dyshime që këta persona janë pronarët e rremë, pasi mendohet se pas tyre fshihen të tjerë individë.

Kështu, duke marrë parasysh edhe faktin se personat në fjalë banojnë në një fshat shumë larg ‘Ranës së Hedhun’, ata janë përdorur nga të tjerë persona.

PËRFITUESIT

Leke Frroku.
Martin Frroku.
Ndue Frroku.
Vasil Gjoni.
Pjeter Gjoni.

PERSONAT E ARRESTUAR:

Fran Frrokaj – Kryetar i Bashkisë Lezhë.
Enver Hafizi – Nënkryetar i Bashkisë Lezhë.
Gjelina Bacaj – Drejtore e Hipotekës.
Eduard Lekaj – Jurist te Hipoteka.
Armando Dakaj – Jurist te Hipoteka./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9311,Camëri,120,Editorial,2039,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1477,Iliridë,289,Kosovë,2697,Kulture,724,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,521,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Skandali me pronat në Lezhë/ Zbardhen emrat e 23 pronarëve të rremë
Skandali me pronat në Lezhë/ Zbardhen emrat e 23 pronarëve të rremë
https://3.bp.blogspot.com/-qpp2QNEisFI/Wqx5dyweyVI/AAAAAAAAEQ4/5HH-cq5-gs4K0K9uydTQu9QuT66Pkp66QCLcBGAs/s640/bregdet.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-qpp2QNEisFI/Wqx5dyweyVI/AAAAAAAAEQ4/5HH-cq5-gs4K0K9uydTQu9QuT66Pkp66QCLcBGAs/s72-c/bregdet.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/skandali-me-pronat-ne-lezhe-zbardhen.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/skandali-me-pronat-ne-lezhe-zbardhen.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy