Skema/ Ja sa para paguajnë shqiptarët për pasaporta fallco për të ikur në SHBA e Kanada!

Ditën e sotme të gjitha strukturat e policisë kanë nisur një aksion i cili është shtrirë në disa qytete të vendit, për të goditur një organizatë kriminale.

Organizata dërgonte emigrantë me pasaporta fallco të BE-së drejt Kanadasë e SHBA-së dhe një pasaportë mësohet se kushtonte 15 deri në 20 mijë euro.

Pasi dublikonte pasaportat, vidhnin identitetet dhe më pas vendosnin fotot e personave që interesoheshin për të ikur në SHBA apo edhe Kanada. Burime për ‘BalkanWeb’ bënë me dije se operacioni ka nisur prej më shumë se një viti më parë, ndërsa përveç policisë shqiptare, aksioni u asistua edhe nga oficerë të SHBA-së.

Aksioni është shtrirë në Tiranë, Lezhë, Kukës, Dibër, Shkodër dhe Korçë dhe deri më tani mësohet se janë shoqëruar rreth 40 persona, mes tyre zyrtarë dhe policë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8417,Camëri,113,Editorial,1845,Ekonomi,453,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1366,Iliridë,259,Kosovë,2483,Kulture,665,Luginë,51,Moti,2,Politik,1819,Reportazh,169,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,524,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Skema/ Ja sa para paguajnë shqiptarët për pasaporta fallco për të ikur në SHBA e Kanada!
Skema/ Ja sa para paguajnë shqiptarët për pasaporta fallco për të ikur në SHBA e Kanada!
https://2.bp.blogspot.com/-h8b13StQA6g/Wq3MWcxf49I/AAAAAAAAEXM/dltw_0HYuccnEnD9HU4kWScI8gM4II-IQCLcBGAs/s640/pass-shqip.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-h8b13StQA6g/Wq3MWcxf49I/AAAAAAAAEXM/dltw_0HYuccnEnD9HU4kWScI8gM4II-IQCLcBGAs/s72-c/pass-shqip.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/skema-ja-sa-para-paguajne-shqiptaret.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/skema-ja-sa-para-paguajne-shqiptaret.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy