SKEMA: Ja si u dërguan në SHBA dhe Angli 1 mijë shqiptarë

Policia e Shtetit ka publikuar sot skemën e plotë të trafikimit të 1 mijë shqiptarëve nga Shqipëria, drejt vendeve të BE-së me destinacion final Anglinë, Kanadanë dhe SHBA-të.

ITENERARET QË PËRDORNIN PËR TË TRAFIKUAR SHQIPTARET

Shqipëri – Itali – Mbretëri e Bashkuar
Shqipëri – Francë – Mbretëri e Bashkuar
Shqipëri – Bullgari – Belgjikë – Republika Domenikane – SHBA / Kanada
Shqipëri – Spanjë – Amerika Latine – SHBA/Kanada

Deri më tani janë arrestuar 39 shqiptarë, ndërsa 12 të tjerë janë shpallur në kërkim.

Mega-operacioni u finalizua të shtunën nga Policia e Shtetit, ndërsa u prenë lidhjet e shqiptarëve me 7 grupe kriminale që vepronin në të gjithë Europën.

Nga operacioni u mësua se shqiptarët paguan 7 mijë paund për të shkuar në Angli dhe 25 deri në 30 mijë dollarë për të shkelur në Kanada dhe SHBA./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: SKEMA: Ja si u dërguan në SHBA dhe Angli 1 mijë shqiptarë
SKEMA: Ja si u dërguan në SHBA dhe Angli 1 mijë shqiptarë
https://1.bp.blogspot.com/-jYeNQHajANo/WrBepMeWt-I/AAAAAAAAEhc/0aLq805-7qU3zuyU6-zX1I8MKZ1Dh5ZPwCLcBGAs/s640/skemaa-905x395-640x279.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-jYeNQHajANo/WrBepMeWt-I/AAAAAAAAEhc/0aLq805-7qU3zuyU6-zX1I8MKZ1Dh5ZPwCLcBGAs/s72-c/skemaa-905x395-640x279.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/skema-ja-si-u-derguan-ne-shba-dhe-angli.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/skema-ja-si-u-derguan-ne-shba-dhe-angli.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy