Sllovakia përmbys Shqipërinë, s’vlen dopieta e Manajt (Video)

Kombëtarja shqiptare U-21 e drejtuar nga Alban Bushi ka shpërdoruar fitoren në stadiumin “Selman Stërmasi”. Të gjendur 2 herë në avantazh, kuqezinjtë e ekipit Shpresa jo vetëm që nuk kanë mbajtur avantazhin, por në fund janë mposhtur 2-3 nga Sllovakia dhe vendi i dytë në grup në eliminatoret e Europianit mbetet thjesht një ëndërr.

Pjesa e parë ka nisur me organizimin e lojës nga ana e kuqezinjve, por goditjet e para drejt portës kanë ardhur nga sllovakët. Kur mendohej se gjithçka po mbyllej në barazim, Rey Manaj ka kaluar Shqipërinë në avantazh pas pasimit të mrekullueshëm nga Ceka.

Pjesa e dytë nis me gol për miqtë, që barazojnë në 1-1. Por sërish Manaj në 52’ do të kalonte ekipin Shpresa të avantazh. Kuqezinjtë po luanin mirë, por në minutën e 80-të sllovakët barazojnë sërish.

Kur u menduar se ndeshja po përfundonte në barazim, janë sërish miqtë që shënojnë dhe në minutën e 87’ rezultati shkon në 2-3. Të kota përpjekjet e 21-vjeçarëve kuqezi në minutat e mbetura për të marrë të paktën 1 pikë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sllovakia përmbys Shqipërinë, s’vlen dopieta e Manajt (Video)
Sllovakia përmbys Shqipërinë, s’vlen dopieta e Manajt (Video)
https://1.bp.blogspot.com/-Yc4TFLvJEwI/WrYnh9xXsVI/AAAAAAAAVYk/NL8xWc9rbcECMjVVkkZINLvG7Lly9iK9gCLcBGAs/s640/u-21.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Yc4TFLvJEwI/WrYnh9xXsVI/AAAAAAAAVYk/NL8xWc9rbcECMjVVkkZINLvG7Lly9iK9gCLcBGAs/s72-c/u-21.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/sllovakia-permbys-shqiperine-svlen.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/sllovakia-permbys-shqiperine-svlen.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy