Sondazhi: Shqiptarët besojnë më shumë te feja se tek institucionet

Për vitin 2017, shqiptarët kanë thënë se besojnë më tepër tek institucionet fetare se sa tek ato të arsimit publik, tek institucionet e shëndetit, tek policia apo tek prokuroria dhe gjykata.

Instituti për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDM) dhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (PNUD) kanë prezantuar së fundmi gjetjet e sondazhit “Besimi në Qeverisje 2017”, i zhvilluar në nëntor 2017, raporton Top Channel.

Gjetjet tregojnë se institucionet publike që gëzojnë besimin më të madh janë:

– Institucionet Fetare (76%)

– Forcat e Armatosura (63%)

– Institucionet e Arsimit Publik (63%)

– Institucionet e Shëndetit Publik (53%)

– Policia e Shtetit (53%)

– Prokuroria (22%)

– Gjykatat (21%)

– Partitë Politike (21%)/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sondazhi: Shqiptarët besojnë më shumë te feja se tek institucionet
Sondazhi: Shqiptarët besojnë më shumë te feja se tek institucionet
https://2.bp.blogspot.com/-_VPUsUxmXQo/WrG39LXEajI/AAAAAAAAEsc/WbD3HE3NnBciZYkKIUZ9jiwmheYRjHilACLcBGAs/s640/kishaxhamia-730x440-728x430-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-_VPUsUxmXQo/WrG39LXEajI/AAAAAAAAEsc/WbD3HE3NnBciZYkKIUZ9jiwmheYRjHilACLcBGAs/s72-c/kishaxhamia-730x440-728x430-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/sondazhi-shqiptaret-besojne-me-shume-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/sondazhi-shqiptaret-besojne-me-shume-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy