Sputnik thumbon fort Vuçiçin para vendimit për Kosovën: rrëzuan Sllobon por e kopjojnë pikë për pikë (VIDEO)

Moska nuk rresht së thumbuari Aleksandër Vuçiçin pak para vendimit të tij final për Kosovën.

Pas disa krahmarrjeve nëpër media të vogla, kësaj radhe Rusia ka vënë në funksion “artilerinë e rëndë”, pikërisht nga Sputnik, media kryesore e Kremlinit.

Dhe jo nga portali por televizioni Sputnik dhe show kryesor i tij që drejtohet nga i famshmi, Boris Malagurski.

Një aktor komik i cili në portalin e tij tip “30 minuta”-one man show thumbon çdo natë perëndimin, NATO-n dhe politikanët e Ballkanit që sulmojnë Rusinë.

Kësaj radhe, Malagurski e kishte fjalën për kreun e Serbisë, Vuçiç, por edhe kastën e politikanëve të tij që sipas tij po kopjojnë Sllobodan Millosheviçin.

Ai tha se 27 vjet më parë u zhvillua mitingun i parë masiv i opozitës ndaj regjimit të atëhershëm të Sllobodan Millosheviçit. Në rrugët e Beogradit dolën qindra e mijëra qytetarëve të pakënaqur kundër Millosheviçit që e krahasonin me Stalinin, por sot po e kopjojnë në mënyrë transversale.

“Ata që bënë thirrje për progres e kanë futur Serbinë në kaos dhe në pasiguri. Premtuan investime por mbështeten ende te resurset e vjetra të komunizmit.

Reforma, integrim, investime, forcat e errëta, duan të na kthejnë në të kaluarën”, kështu thoshte Millosheviç atëherë.

Lexoni pak fjalimet e Aleksandër Vuçiçit. Identike”, thekson Malagurski.

I cili shton: “Pas pothuajse 30 vjetësh, shohim se disa gjëra kanë ndryshuar, dhe disa nuk janë. Çdo qeveri përdor fletët e fjalimeve të vjetra.

Por a është fryma e protestës ende e gjallë? Demokracia kërkon që ne të luftojmë çdo ditë për atë që ne besojmë. Qetësi, dinjitoze, pa frikë”, thekson Malagurski, duke bërë thirrje të hapur për protesta ndaj Vuçiçit përpara se të merret vendimi për Kosovën./ZgjohuShqiptar.info


NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Sputnik thumbon fort Vuçiçin para vendimit për Kosovën: rrëzuan Sllobon por e kopjojnë pikë për pikë (VIDEO)
Sputnik thumbon fort Vuçiçin para vendimit për Kosovën: rrëzuan Sllobon por e kopjojnë pikë për pikë (VIDEO)
Sputnik thumbon fort Vuçiçin para vendimit për Kosovën: rrëzuan Sllobon por e kopjojnë pikë për pikë (VIDEO)
https://3.bp.blogspot.com/-Q5Xp9YXgT_8/WqXSRTRzQ8I/AAAAAAAADtk/ayLIjOZB-9ArxdXcTJ-em_qr-0rSEHm4ACLcBGAs/s640/1114839350.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Q5Xp9YXgT_8/WqXSRTRzQ8I/AAAAAAAADtk/ayLIjOZB-9ArxdXcTJ-em_qr-0rSEHm4ACLcBGAs/s72-c/1114839350.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/sputnik-thumbon-fort-vucicin-para_12.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/sputnik-thumbon-fort-vucicin-para_12.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy