Të gjithë habiten nga këto zakone të shqiptarëve!

Shqipëria vendi i çudirave dhe paradokseve të mëdha, por sa më shumë që po hapemi me botën aq më shumë pa mend po i lëmë të huajt. Kjo gjë konstatohet edhe me të huajt që vijnë për turizëm a punë në Shqipëri.

Edhe pse ata përshtaten dhe ambientohen shpejt me vendin, përsëri janë disa gjëra që ata nuk arrijnë dot t’i konceptojnë.

Por vijnë dhe ikin të çuditur me këto zakone të shqiptarëve që nuk ndryshojnë.

Toni i zërit.

Kudo bërtitet. Burra dhe gra që bërtasin të gjithë në të njëjtën kohë. Prindër që kritikojnë, apo përkëdhelin fëmijët duke bërtitur

Kafenetë

Kafenetë e mbushura plot nëpër qytete të vogla vetëm me burra dhe djem të rinj

Dhënia e mendëve

Këmbëngulja për t’i dhënë mend kujtdo. Grupet e soditësve të grumbulluar rreth një apo dy punëtorëve që hapin rrugës një kanal, duke u treguar se sa thellë e sa gjerë duhet hapur kanali

Mëngjesi

Mëngjesi popullor me byrekë dhe dhallë

Gatimet

Gatimet me të brendshme (Pse, hahen këto?!)

Takimet

Takimet e punës në kafene

Puthje burrash

Burrat që puthen në faqe kur takohen.

Qerasja

Sherret për të paguar tavolinën

Vajzat

Vajzat që dalin xhiro kapur për dore/ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8358,Camëri,113,Editorial,1823,Ekonomi,448,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1360,Iliridë,259,Kosovë,2467,Kulture,661,Luginë,51,Moti,2,Politik,1818,Reportazh,164,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,518,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Të gjithë habiten nga këto zakone të shqiptarëve!
Të gjithë habiten nga këto zakone të shqiptarëve!
Të gjithë habiten nga këto zakone të shqiptarëve!
https://4.bp.blogspot.com/-js98jBx9GV0/WqQrcAjOu0I/AAAAAAAAUfI/vnm-OJH4AagW6xey_NJmYX9O9soZEMNyACLcBGAs/s640/10928089_872986696087439_84291508_n.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-js98jBx9GV0/WqQrcAjOu0I/AAAAAAAAUfI/vnm-OJH4AagW6xey_NJmYX9O9soZEMNyACLcBGAs/s72-c/10928089_872986696087439_84291508_n.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/te-gjithe-habiten-nga-keto-zakone-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/te-gjithe-habiten-nga-keto-zakone-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy