Tentativa e katërt për votim të demarkacionit, VV sërish hedh gaz lotsjellës (Foto/Video)

E plotësuar: Pas gati një ore pauzë ka nisur sërish seanca e Kuvendit të Kosovës, ku për të katërtën herë u tentua që të hidhet në votim marrëveshja e demarkacionit me Malin e Zi.

Sërish një gjë të tillë e pamundësuan deputetët e Vetëvendosjes përmes hedhjes së gazit lotsjellës.

Kësaj radhe ka qenë deputeti Valon Ramadani ai që ka hedhur bombolën e gazit lotsjellës.

Ata sërish arritën ta fusin gazin lotsjellës brenda sallës së Kuvendit, pavarësisht kontrollimeve të detajuara që iu bënë nga policia. /Telegrafi/

Vetëvendosje hedh gaz lotsjellës për të tretën herë, seanca vazhdon në 16:30

E plotësuar: Menjëherë pas rifillimit të seancës së Kuvendit të Kosovës, Vetëvendosje pamundësoi vazhdimin e saj duke hedhur gaz lotsjellës për të tretën herë.

Gazin lotsjellës e hodhi deputeti i VV-së, Xhelal Sveçla.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli tha se seanca e Kuvendi do të vazhdojë në ora 16:30, kur edhe sipas tij do të plotësohen kushtet për vazhdimin e seancës.

Vetëvendosje për të dytën herë sot hedh gaz lotsjellës në Kuvend

E plotësuar: Pas rifillimit të seancës së Kuvendit të Kosovës, sërish u hedh gaz lotsjellës nga deputetët e Vetëvendosjes.

Për të dytën deputetë të VV-së ndërprenë seancën pas hedhjes së gazit lotsjellës.

Pavarësisht shtimit të masave sigurisë, hedhja e gazit lot sjellës u bë menjëherë pas rifillimit të seancës.

E plotësuar: Seanca e Kuvendit të Kosovës sërish është ndërprerë për shkak të hedhjes së gazit lotsjellës nga deputetët e Vetëvendosjes.

Gazin lotsjellës e kanë hedhur deputetja Fitore Pacolli dhe Xhelal Sveçla.

E plotësuar: Pas pauzës dhjetë minutëshe, Kuvendi i Kosovës po vazhdon punimet, ku në rend dite është Marrëveshja e Demarkacionit me Malin e Zi.

Kuvendi në pauzë dhjetë minutëshe

E plotësuar: Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka dhënë dhjetë minuta pauzë derisa Komisioni për Punë të Jashtme ta bëjë renditjen e re të pikave në nenin 3 të Projektligjit për Marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi.

Fillon seanca për Demarkacionin (Live)

Ka filluar të mbahet vazhdimi i seancës së Kuvendit të Kosovës për Demarkacionin me Malin e Zi, ku deputetët pritet t’i japin epilog kësaj çështjeje. Për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit, nevojiten 80 vota nga 120 deputetë sa ka Kuvendi i Kosovës.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ramiz Kelmendi sot po merr pjesë në seancë, pasi dje nuk ishte i pranishëm për arsye shëndetësore.

Ndryshe, në një takim në orët e mëngjesit me shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova, kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se sot do të votohet Marrëveshja për Demarkacionin.

“Kjo dramë do të përfundojë në ditën e sotshme. Në ora 11:00 do ta votojmë marrëveshjen për shënimin e kufirit që do të thotë forcim sovraniteti dhe forcim të partneritetit me Bashkimin Evropian, liberalizim vizash dhe hapje e perspektivës”, tha Veseli.

Ndërsa, shefja e BE-së i bëri thirrje deputetëve ta votojnë demarkacionin, duke e quajtur këtë ditë të rëndësishme për Kosovën. /Telegrafi/

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7903,Camëri,108,Editorial,1687,Ekonomi,414,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1768,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Tentativa e katërt për votim të demarkacionit, VV sërish hedh gaz lotsjellës (Foto/Video)
Tentativa e katërt për votim të demarkacionit, VV sërish hedh gaz lotsjellës (Foto/Video)
Tentativa e katërt për votim të demarkacionit, VV sërish hedh gaz lotsjellës (Foto/Video)
https://1.bp.blogspot.com/-mHMexevn98E/WrKRixh_GnI/AAAAAAAAVLs/BH-Z81QidioksP3h3pP2VtkVn00zYS4twCLcBGAs/s640/29340798_1635181503267788_1840395567_n-780x439.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-mHMexevn98E/WrKRixh_GnI/AAAAAAAAVLs/BH-Z81QidioksP3h3pP2VtkVn00zYS4twCLcBGAs/s72-c/29340798_1635181503267788_1840395567_n-780x439.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/tentativa-e-katert-per-votim-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/tentativa-e-katert-per-votim-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy