Thirrja e Rifat Jasharit: Për hir të gjakut të dëshmorëve, të bëhemi bashkë dhe ta çojmë Kosovën përpara

Rifat Jashari, vëllai i komandantit Adem Jashari, ka mbajtur një fjalim tejet emocionues në parakalimin e trupave të Forcës së Sigurisë së Kosovës, që u mbaj për nder të Epopesë së UÇK-së.

Ai tha se gjuha serbe në trojet e Kosovës më nuk do të komandohet.

“Sot përpara janë djemtë tanë, bijat tona dhe komanda bëhet në gjuhën shqipe. Gjuha serbe në këto troje më nuk do të komandohet”, tha Rifat Jashari.

Vëllai i komandantit legjendar pati një thirrje edhe për krerët e shtetit, raporton Lajmi.net. Ai kërkoi nga ta që të bëhen bashkë dhe ta çojnë Kosovën drejt zhvillimit.

“Ne pasardhësit e kemi obligim moral e të domosdoshëm, që për hir të gjakut e luftës, të gjejmë gjuhën e përbashkët dhe ta çojmë Kosovën përpara ashtu siç na ka hije”, deklaroi Rifat Jashari.

Ndryshe në këtë ceremoni morën pjesë edhe zyrtarë të institucioneve dhe të korit diplomatik./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11357,Camëri,133,Editorial,2597,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1815,Iliridë,376,Kosovë,3430,Kulture,916,Luginë,77,Moti,2,Politik,2292,Reportazh,197,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,559,Video,669,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Thirrja e Rifat Jasharit: Për hir të gjakut të dëshmorëve, të bëhemi bashkë dhe ta çojmë Kosovën përpara
Thirrja e Rifat Jasharit: Për hir të gjakut të dëshmorëve, të bëhemi bashkë dhe ta çojmë Kosovën përpara
Thirrja e Rifat Jasharit: Për hir të gjakut të dëshmorëve, të bëhemi bashkë dhe ta çojmë Kosovën përpara
https://2.bp.blogspot.com/-HjSz48QwUEg/Wp1tNFff_YI/AAAAAAAAT_o/R1dnn1VL1wIwYURtafq1a91PHx8xslNpQCLcBGAs/s640/57B5053B-FE1B-48CA-9E87-F4399B5EB1A0-4008-00000277D6CD2701-1200x630-640x336.jpeg
https://2.bp.blogspot.com/-HjSz48QwUEg/Wp1tNFff_YI/AAAAAAAAT_o/R1dnn1VL1wIwYURtafq1a91PHx8xslNpQCLcBGAs/s72-c/57B5053B-FE1B-48CA-9E87-F4399B5EB1A0-4008-00000277D6CD2701-1200x630-640x336.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/thirrja-e-rifat-jasharit-per-hir-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/thirrja-e-rifat-jasharit-per-hir-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy