Toponimi “Çamëri” në tekstet shqiptare, zhvillohet sot takimi i dytë në Athinë

Ira Londo
Dje dhe sot po zhvillohet takimi i komisionit të përbashkët greko-shqiptar për çështje të Arsimit. Takimi zhvillohet në vijim të atij të janarit në Tiranë. Në epiqendër të shqetësimit të palës greke janë librat shkollorë të Shqipërisë, ku përfshihet toponimi “Çamëri”.

Sipas deklaratës së ministrisë së Arsimit të Greqisë u kryen diskutime konstruktive në klimë mjaft pozitive. Pala shqiptare iu përgjigj kërkesës së ministrisë së Arsimit të Greqisë në takimin e janarit për të rishqyrtuar çështjen e teksteve shkollore veçanërisht të kapitullit “zona shqiptare në Greqi” dhe Çamëria, që sipas palës greke, ndikojnë në rritjen e nacionalitetit dhe klimës negative mes dy vendeve miq./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8417,Camëri,113,Editorial,1845,Ekonomi,453,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1366,Iliridë,259,Kosovë,2483,Kulture,665,Luginë,51,Moti,2,Politik,1819,Reportazh,169,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,498,Video,524,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Toponimi “Çamëri” në tekstet shqiptare, zhvillohet sot takimi i dytë në Athinë
Toponimi “Çamëri” në tekstet shqiptare, zhvillohet sot takimi i dytë në Athinë
https://4.bp.blogspot.com/-6SVgAGfqreU/WrMpeUb3_OI/AAAAAAAAEzs/lDvxC99-5PsRs59qlDcZk0_tKsNA1-6NgCLcBGAs/s640/harta-Librat-shqiptare-696x388.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-6SVgAGfqreU/WrMpeUb3_OI/AAAAAAAAEzs/lDvxC99-5PsRs59qlDcZk0_tKsNA1-6NgCLcBGAs/s72-c/harta-Librat-shqiptare-696x388.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/toponimi-cameri-ne-tekstet-shqiptare.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/toponimi-cameri-ne-tekstet-shqiptare.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy