Unë jam me Romelën, mesjetë o vlla, o mik, o dreq

Nga Arthur Kurtanllari

Romela Begaj, sportistja model, e përkushtuar, kampionia morale dhe reale, e lënë pa asnjë mbështetje del sot mes lotësh dhe betohet për pafajësinë duke vënë dorën mbi Kuran. Po sigurisht mbi Kuran, mbi Bibël, mbi Hënë, Diell, mbi Zjarr, mbi gjakun e vet, sepse këtu nuk ka institucione!

Unë jam i sigurt se Romela është e pafajshme, e dopuar nga injoranca e drejtuesve të Federatës, aty ku njerëz të ligj, poshtërsira me kostume shtetërore, barkderrë, mjeranë e të alkolizuar janë emëruar për të marrë një rrogë, por që nuk kanë lidhje me sportin.

Romela është viktimë e abuzimit nga njerëzit e federatës, viktimë e shtetit, e institucioneve, e paragjykimeve. Jo Romela që stërvitet çdo ditë, por askush nuk do merrte doping për herë të dytë dhe të priste sigurisht të dënohej.

Dhe për të treguar se nuk kemi ligje, se nuk kemi besim tek institucionet, Romela bën vetëgjyqësi duke u betuar në Kuran. Atje tek federata botërore e Peshëngritjes do tallen nga ky veprim i Romelës sepse atje njohin shkencën, por ne këtu, për shkak të mungesës së institucioneve kemi të drejtë të bëjmë vetëgjyqësi me tytën e pushkës, të besojmë më shumë betimin mbi librat e shenjtë se tek ligjet.

Unë jam me Romelën! Qoftë duke u betuar mbi Kuran, qoftë mbi Bibël, mbi familjen, mbi gjakun e vet! Si Romela ka pafund në Shqipërinë tonë pa ligje, pa drejtësi, pa moral, pa shpresë…/ZgjohuShqiptar.info

romelaNA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9250,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Unë jam me Romelën, mesjetë o vlla, o mik, o dreq
Unë jam me Romelën, mesjetë o vlla, o mik, o dreq
Unë jam me Romelën, mesjetë o vlla, o mik, o dreq
https://2.bp.blogspot.com/-UB-6qXdXZKw/WprfVMNKX9I/AAAAAAAAT0M/q-J5Vo-CYN8nfFsagmOTuMGUxuyPxtQvQCLcBGAs/s640/romela-640x336.png
https://2.bp.blogspot.com/-UB-6qXdXZKw/WprfVMNKX9I/AAAAAAAAT0M/q-J5Vo-CYN8nfFsagmOTuMGUxuyPxtQvQCLcBGAs/s72-c/romela-640x336.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/une-jam-me-romelen-mesjete-o-vlla-o-mik.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/une-jam-me-romelen-mesjete-o-vlla-o-mik.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy