Valle popullore shqiptare në bashkinë e New York, të rinjtë dhurojnë emocione pa fund (VIDEO)

Nëse ka një gjë me të cilën me tërë mend mund të krenohemi janë vallet shqiptare popullore, të cilat zënë një vend të rëndësishëm në folklorin koreografik.Vallet popullore luhen kudo ku ka gëzim të çfarëdolloji dhe janë vlerë jo-materialiste.

Këtë herë, të rinj pjesë e ansamblit “Rozafati” të veshur me kostumet popullore të Tropojës, Pukës dhe Mirditës kanë kërcyer valle popullore në ambientet e Bashkisë së Nju Jorkut.

Video është shpërndarë nga “VOA” dhe shkruhet:
Në Bashkinë e Nju Jorkut ansambli “Rozafati” luajti të martën mbrëma valle popullore shqiptare, me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Kostumet, muzika dhe lëvizjet elegante sollën emocione të bukura në këtë aktivitet të pazakontë organizuar me ndihmën e disa anëtarëve të Këshillit Bashkiak. A e dini se si quhet kjo valle?”

Po ju lëmë të shijoni videon dhe mos harroni të jepni mendimin tuaj me një koment./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Valle popullore shqiptare në bashkinë e New York, të rinjtë dhurojnë emocione pa fund (VIDEO)
Valle popullore shqiptare në bashkinë e New York, të rinjtë dhurojnë emocione pa fund (VIDEO)
https://2.bp.blogspot.com/-EklugO1Auz0/WpoIYCXTlRI/AAAAAAAAC_E/QnK-3V2XbuEfvJpzDASmWsD6QlNrZUTEACLcBGAs/s640/shi.png
https://2.bp.blogspot.com/-EklugO1Auz0/WpoIYCXTlRI/AAAAAAAAC_E/QnK-3V2XbuEfvJpzDASmWsD6QlNrZUTEACLcBGAs/s72-c/shi.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/valle-popullore-shqiptare-ne-bashkine-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/valle-popullore-shqiptare-ne-bashkine-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy