VetëVendosje jep arsyen përse nuk duhet votuar për Marrëveshjen e kufirit Kosovë-Mali i Zi

Deputeti i VetëVendosjesm njëherësh dhe kryetari i saj i rizgjedhur, Albin Kurti, tha se partia e tij e voton dokumentin e demarkacionit vetëm nëse korigjohen gabimet e marrëveshjes me Malin e Zi, duke i bëri thirrje Kuvendit për mos kapitullim, raporton “Zeri.info”.

“Demarkacioni është ndryshim i territorit të Kosovës. Murat Meha ka punuar sipas kushteve të Malit të Zi. Ky kufi duket sikur kemi pasur luftë me Malin e Zi e tash erdhi si pasoj e kapitullimit. Të mos kapitulloj edhe Kuvendi, të mos e miratoi Demarkacionin”, tha Kurti.

Duke iu referuar raportit të Bulliqit, Kurti tha se Vetëvendosje voton vetëm dokumentin që korrigjon kufirin dhe jo atë që premton korigjim.

“Ky është vetëmashtrim. Pas raportit të Bulliqit Kuvendi nuk ka punë por ligji. Sepse në bazë të atij raporti është bërë shkelje ligjore”, theksoi Kurti.

Sipas Kurtit liberalizimi i vizave nuk është prioritet i qyetarëve të Kosoves por prioritet i Qeverisë për qytetarët e Kosovës.

Ai kritikoi edhe kryeministrin Haradinaj duke thënë se nëse ai po e bënë këtë gjë pasi që po kushtëzohet me rrëzim të qeverisë së tij, atëherë Vetëvendosje do e përkrah atë.

“Haradinaj më shumë i uritur sesa i zemëruar dhe po merr barrën për të cilën nuk ka faj. Kryeministër kjo që po bëni është mashtrim por nëse duan të ju rrezojnë për shkak se nuk po falni tokë unë ju mbroj, ne ju mbrojmë. Për këtë nuk do duhej të rrëzoheni por për gjëra tjera po, por sot nuk po flasim sot për to”, tha Kurti. Gjithashtu ai i kërkoi Kryeministrit të mos e legjitimojë tradhëtinë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VetëVendosje jep arsyen përse nuk duhet votuar për Marrëveshjen e kufirit Kosovë-Mali i Zi
VetëVendosje jep arsyen përse nuk duhet votuar për Marrëveshjen e kufirit Kosovë-Mali i Zi
VetëVendosje jep arsyen përse nuk duhet votuar për Marrëveshjen e kufirit Kosovë-Mali i Zi
https://3.bp.blogspot.com/-jeuQhP8tSrE/WrHDcdUzKDI/AAAAAAAAEwo/W4jP2TVXV001gB09LiZIFODAr617fyVfQCLcBGAs/s640/ALBIN-KURTI-e1521568884213.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-jeuQhP8tSrE/WrHDcdUzKDI/AAAAAAAAEwo/W4jP2TVXV001gB09LiZIFODAr617fyVfQCLcBGAs/s72-c/ALBIN-KURTI-e1521568884213.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vetevendosje-jep-arsyen-perse-nuk-duhet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vetevendosje-jep-arsyen-perse-nuk-duhet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy