Vetting-u kap “peshkun” e parë, shkarkohet nga detyra Fatos Lulo

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo.

Në vendimin e dhënë këtë premte, Komisioni vlerësoi se Lulo nuk arsyeton burimin e pasurisë së tij.

Menjëherë pas dhënies së këtij vendimi, avokati i Lulos e konsideroi atë të pa drejtë dhe tha se do ta apelojë në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit.

Ky vendim nxjerr jashtë funksioni vetë institucionin e Gjykatës Kushtetuese, pasi nga 9 anëtarë, me shkarkimin e Lulos, ajo reduktohet në 5.

Vendimi

“Bazuar në pikën 6 të nenit 55 të ligjit 84 për vlerësimin e gjyqtarëve dhe prokurorëve në Republikën e Shqipërisë e konsideron të përfunduar seancën dëgjimore për subjektin e rivlerësimit, z.Fatos Lulo dhe shpall vendimin: Në përfundim të procesit të rivlerësimit trupa gjykuese e përbërë nga Genta Tafa, Bungo kryesuese, Etleva Ciftja, relatore, Brunilda Bekteshi, anëtare vendosi shkarkimin nga detyra të subjektit të rivlerësimit, z.Fatos Lulo.”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vetting-u kap “peshkun” e parë, shkarkohet nga detyra Fatos Lulo
Vetting-u kap “peshkun” e parë, shkarkohet nga detyra Fatos Lulo
https://3.bp.blogspot.com/-KZ_Jg8dXtbw/WrWubluEmOI/AAAAAAAAE94/KLOAqzToX64uR3UJKrVBWJkXM7sfXNFlgCLcBGAs/s640/fatos-lulo-betim-presidenti-640x401-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-KZ_Jg8dXtbw/WrWubluEmOI/AAAAAAAAE94/KLOAqzToX64uR3UJKrVBWJkXM7sfXNFlgCLcBGAs/s72-c/fatos-lulo-betim-presidenti-640x401-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vetting-u-kap-peshkun-e-pare-shkarkohet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vetting-u-kap-peshkun-e-pare-shkarkohet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy