Video/ Do të jenë 7 jo 4 kullat pas Teatrit Kombëtar, ja projekti

Prishja e Teatrit Kombëtar dhe zëvendësimi i tij me disa kulla të larta ka shkaktuar reagim të ashpër të artistëve dhe të opinionit publik.

Madje, sot, shoqëria civile “Nisma Thurje” ka publikuar një video ku tregoohet se si bëhet tjetërsimi i pronës publike në atë private si dhe ka denoncuar se nuk do të jenë katër kulla por shtatë.

Postimi i plotë në facebook:


Ja si po vidhet trualli publik dhe po i jepet përjetësisht një privati, me pretekstin se po na ndihmon të ndërtojmë teatrin.

Që ta keni të gjithë të qartë, askush nuk do t’ja dijë për teatrin. Kryetarit të Bashkisë dhe Kryeministrit nuk i intereson fare teatri. Ata e përdorin teatrin dhe krijojnë një debat aty vetëm e vetēm për të mbuluar transferimin gjigand që po i bëjnë tokës publike, tokë që na takon secilit prej nesh, në mënyrë hajdute, një privati. Po na e marrin ne dhe po ja japin një njeriu, mijëra metra katrorë./ZgjohuShqiptar.info


NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9311,Camëri,120,Editorial,2039,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1477,Iliridë,289,Kosovë,2697,Kulture,724,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,521,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Video/ Do të jenë 7 jo 4 kullat pas Teatrit Kombëtar, ja projekti
Video/ Do të jenë 7 jo 4 kullat pas Teatrit Kombëtar, ja projekti
https://1.bp.blogspot.com/-gGT6TVUDRms/WrBuReDxS6I/AAAAAAAAElA/uWL0tjWJSY8a2X6t6el7XlYBNa6-6A7TwCLcBGAs/s640/tearti-678x381.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-gGT6TVUDRms/WrBuReDxS6I/AAAAAAAAElA/uWL0tjWJSY8a2X6t6el7XlYBNa6-6A7TwCLcBGAs/s72-c/tearti-678x381.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/video-do-te-jene-7-jo-4-kullat-pas.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/video-do-te-jene-7-jo-4-kullat-pas.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy