VIDEO/ Imami shqiptar shfrenon fantazinë: Në xhenet ka det prej vere dhe shtëpi prej floriri!

Një imam nga Presheva ka çuditur mbarë opinionin publik me përshkrimin e fundit që i ka bërë xhenetit i cili sipas dogmës së fesë myslimane është jetën e përtejme e besimtarëve islam.Duke folur se çfarë ndodh pas vdekjes së një besimtari, ai e përshkruan xhenetin si një vend ku deti është prej vere apo qumshti, dhe shtëpitë prej floriri dhe argjendi.

Ndërkohë, gjykon se atje gratë do t’u këndojnë burrave me zë të ëmbël që nuk është dëgjuar ndonjëherë.

“Në xhenet toka është e bardhë si buka, në xhenet ka deti prej venës dhe prej qumshti, kush pin venë knej nuk ka për të pirë andej! Në xhenet ka dhoma ku nga jasht sheh brenda, dhe nga brenda sheh jashtë.

Ne xhenet ka një dru dhe rreth atij druri ecën një kalorës me kalë dhe nuk i mbaron kurrë hija këtij druri.

Nuk të vjetërohen teshat dhe nuk mplakesh kurrë. Gratë e xhenetit do t’i këndojnë burrave të tyre me zërin më të mirë që nuk janë dëgjuar ndonjëherë. Ato do këndojnë, ne jemi të mira dhe të bukura, gratë e njerëzve të mirë. Shikimi tek to të kënaq syrin prej asaj që këndojnë. Ne jemi të amshuara dhe nuk vdesim, jemi të sigurta dhe nuk friksohemi, jemi të vendosura dhe nuk shtegëtojmë. Në xhenet shtepiat janë të ndertuara nga një tullë ari e një tullë argjendi,në xhenet teshat prodhohen nga degët e një pemë që quhet tuubá”, thotë imami./ZgjohuShqiptar.info


NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO/ Imami shqiptar shfrenon fantazinë: Në xhenet ka det prej vere dhe shtëpi prej floriri!
VIDEO/ Imami shqiptar shfrenon fantazinë: Në xhenet ka det prej vere dhe shtëpi prej floriri!
https://2.bp.blogspot.com/-sprQdaSx65M/WqSIQ2iG1rI/AAAAAAAADnY/KTZ5JDu9nU0v6mZA4zvEWFZHUtYZjWosgCLcBGAs/s640/imami-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-sprQdaSx65M/WqSIQ2iG1rI/AAAAAAAADnY/KTZ5JDu9nU0v6mZA4zvEWFZHUtYZjWosgCLcBGAs/s72-c/imami-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/video-imami-shqiptar-shfrenon-fantazine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/video-imami-shqiptar-shfrenon-fantazine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy