Vizita e delegacionit shqiptar në Teheran alarmon muxhahedinët: Po i rekruton Irani

Një delegacion shqiptar i përbërë nga ish-Presidenti Rexhep Meidani, studiues, dhe gazetarë nga Shqipëria ka vizituar Iranin, me qëllim pjesëmarrjen pjesëmarrja në një ceremoni përkujtimore për Naim Frashërim që është zhvilluar në Teheran.

Por, kjo vizitë ka alarmuar muxhahedinët ne vendin tonë të cilët shkruajnë se Irani po rekruton shqiptarë, duke shtuar se qëllimi i kësaj vizite ka qenë propaganda kundër tyre.

“Se si një regjim, i cili shpesh burgos poetë dhe shkrimtarë ose i detyron ata të ikin në mërgim, papritur rizbulon shpirtin e tij kulturor?” ,-shtrojnë pyetjen muxhahedinët.

“Shumë nga pjesëmarrësit në ceremoni ishin anëtarë të Shoqatës Nejat, një degë e Ministrisë iraniane të Inteligjencës (MOIS), me një mandat të deklaruar për të demonizuar dhe shpërbërë opozitën kryesore demokratike Moxhahedinët e Popullit të Iranit (PMOI ose MEK)” shkruhet në njoftimin për mediat.

“Të parandalojë masa të tilla nga shërbimet sekrete të regjimit iranian kundër PMOI dhe rekrutimin e disa qytetarëve shqiptarë nga regjimi iranian”-thuhet më tej në këtë deklaratë./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vizita e delegacionit shqiptar në Teheran alarmon muxhahedinët: Po i rekruton Irani
Vizita e delegacionit shqiptar në Teheran alarmon muxhahedinët: Po i rekruton Irani
https://2.bp.blogspot.com/-WSoTidCxSrU/Wqx0IrkXlLI/AAAAAAAAEPc/m8WlYgTrMZsP-sh5gxaLd8tPWw_pPwDigCLcBGAs/s640/09-1-678x381.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-WSoTidCxSrU/Wqx0IrkXlLI/AAAAAAAAEPc/m8WlYgTrMZsP-sh5gxaLd8tPWw_pPwDigCLcBGAs/s72-c/09-1-678x381.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vizita-e-delegacionit-shqiptar-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vizita-e-delegacionit-shqiptar-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy