Vjen lajmi historik nga Maqedonia, më në fund po na kthehet dinjiteti në trojet e tona (VIDEO)

Kryetari i Parlamentit Talat Xhaferi e shpalli të vlefshëm votimin e Ligjit për Gjuhët pas një pushimi prej 15 minutash pas incidentit me deputetët e VMRO-DPMNE-së me në krye Nikolla Gruevskin.

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë me 64 vota “për”, dhe asnjë kundër dhe të abstenuar e miratoi Ligjin për gjuhët, pa debat për amendamentet, njofton TetovaSot.

Xhaferi u bëri thirrje deputetëve të votojnë menjëherë pas incidentit me deputetët nga VMRO-DPMNE dhe deklaroi se ligji u miratua me 64 vota.

Për Ligjin votuan edhe deputetët nga bashkësitë joshumicë të cilët me 24 vota e miratuan Ligjin.

Deputetët e VMRO-DPMNE reaguan ashpër, por Xhaferi deklaroi se seanca kishte mbaruar.

Ky është momenti kur Parlamenti votoi Ligjin për gjuhën shqipe,, që ajo të jetë zyrtare në Maqedoni./ZgjohuShqiptar.infoNA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9266,Camëri,117,Editorial,2032,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,288,Kosovë,2690,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vjen lajmi historik nga Maqedonia, më në fund po na kthehet dinjiteti në trojet e tona (VIDEO)
Vjen lajmi historik nga Maqedonia, më në fund po na kthehet dinjiteti në trojet e tona (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-tYnV-Mafbxg/WqlgzgYj7zI/AAAAAAAAU0c/GbNOlDRkzGAIFqlmsVTxXdsg8f8DWWfhQCLcBGAs/s640/talat-xhaferi-750x430.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-tYnV-Mafbxg/WqlgzgYj7zI/AAAAAAAAU0c/GbNOlDRkzGAIFqlmsVTxXdsg8f8DWWfhQCLcBGAs/s72-c/talat-xhaferi-750x430.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vjen-lajmi-historik-nga-maqedonia-me-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/03/vjen-lajmi-historik-nga-maqedonia-me-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy